Sezon Ortasının İddialı ve Dikkat Çekici Yeni Yabancı Dizileri

10. Prison Break / Twin Peaks
Elimizde bir de aradan geçen uzun yılların ardından neredeyse tam kadro ekrana geri dönen diziler var: Prison Break ve Twin Peaks.

* Prison Break

2005-2009 arası FOX kanalında yayınlanıp final yapan dizi, kanala mini dizi olarak geri dönüyor. Sezon dokuz bölüm.

Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows) ve Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi) üçlüsünün yeniden başrolleri üstlendiği dizi, orijinal dizinin finalini yaptığı Michael'ın ölümünün sonrası bir zamanda geçecek. Michael'ın aslında hayatta olabileceğine dair ipuçları ortaya çıkmaya başlayınca Sara ile Lincoln, T-Bag, C-Note ve Sucre'den yardım alarak dizinin şimdiye kadarki en büyük hapishane kaçışını ayarlamak için harekete geçecekler.

Başlangıç: Bahar 2017

İzleyici Yorumu: Bir türlü izlemeye kendimi ikna edemediğim bir Fox dizisi daha yeniden başlıyor. Tıpkı 24’da olduğu gibi yeni bir seyirci gözüyle bölümü izledim. Bölümün başındaki kısacık görüntülerin verdiği bilgi ışığında izlediğim 42 dakikada elbette dizinin seyircisinin yaşayacağı heyecanı yaşamadım. Ama itiraf etmeliyim ki 24: Legacy’den daha fazla devam etme isteğiyle uyandıran gizemlerle karşılaştım. Karakterlerle duygusal bağım olmamasına rağmen kalp atışlarımı hızlandıran sahneler vardı. Hayranların hayal kırıklığına uğramayacaklarını düşünüyorum.


* Twin Peaks

1990-91 arası iki sezon yayınlanan dizi, aradan geçen 25 yıldan fazla sürenin ardından Showtime'da mini dizi olarak diriliyor. Üstelik eski veya yeni 217 kişilik bir kadrosu var. Dizinin yaratıcıları Mark Frost ile David Lynch ve müziklerini hazırlayan Altın Küre ödüllü müzisyen Angelo Badalamenti de projeye dönenlerden.

Yeni sezonuyla günümüzde geçecek olan dizinin orijinal hikayesi, Laura Palmer isimli genç bir kızın öldürülmesi sonrası olayı araştırması için kasabaya gönderilen FBI ajanı Dale Cooper'ın zaman içinde bu sakin kasabanın aslında çok karışık bir yer olduğunu keşfetmesi üzerine kuruluydu.

Başlangıç: 2017'nin başları

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER