Sezon Ortasının İddialı ve Dikkat Çekici Yeni Yabancı Dizileri

5. Iron Fist / Legion / Riverdale
5. Marvel's Iron Fist / Legion / Riverdale

Sinemayı ve televizyonu hala işgal altında bulunduran süper kahraman yapımlarına ve/veya çizgi roman uyarlamalarına yenileri katılmak üzere.

* Marvel's Iron Fist

Netflix ve Marvel iş birliğinin dördüncü dizisi Iron Fist'in ekran zamanı da geldi. Başrolünde ise Game of Thrones'taki Loras Tyrell karakteriyle tanınan Finn Jones yer alıyor. Sezon da diğer dizilerdeki gibi 13 bölüm.

Geçirdiği uçak kazası nedeniyle 15 yıldır ölü zannedilen Danny Rand gizemli bir şekilde New York'a dönüyor ve aile şirketindeki hakkını talep ediyor. Danny, New York'ta durdurması gereken bir düşman ortaya çıktığında aile mirası ve Iron Fist olarak sahip olduğu görevleri arasında seçim yapmak zorunda kalıyor.

Başlangıç: 17 Mart


* Legion

Marvel'dan sezon ortasında bir dizi daha geliyor. Bu seferki FX kanalında yayınlanacak, hatta bizde de FX Türkiye yayınlayacak. Sezonu sekiz bölüm. Başrolde de Downton Abbey'in Matthew'u olarak da tanınan Dan Stevens var.

Bu dizi de X-Men evreninde geçiyor ve merkezinde Profesör Charles Xavier'in oğlu David Haller yer alıyor. Şizofren teşhisi koyulan ve akıl hastalığı ile mücadele eden David günün birinde bir hastayla tanışıyor ve onun sayesinde bunca zamandır duyduğu seslerin aslında hayal olmadığını ve bir mutant olduğunu keşfediyor.

Başlangıç: 8 Şubat


* Riverdale

Çizgi roman uyarlaması dizilerin merkez üssü The CW, elindekiler yetmezmiş gibi bir tane daha getiriyor. Bu seferki neyse ki gençlik dizisi tarzında.

Archie çizgi romanlarının ana karakterleri Archie, Betty, Veronica ve arkadaşlarının yer alacağı dizide küçük bir kasabadaki hayatın içindeki sürrealizm, sakin görünümlü Riverdale’in içindeki gariplikler ve karanlık işlenecek. Yapımcı kadrosunda kanala Arrow, Supergirl, The Flash ve Legends of Tomorrow dizilerini hazırlayan Greg Berlanti de yer alıyor.

Başlangıç: 26 OcakBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER