Oben Reggio
Oben Reggio
Hatırladığım kadarıyla, sinemada ilk izlediğim film Tarzan Rıfkı. İlk izlediğimi hatırladığım diziyse Perihan Abla. Ne Şevket Altuğ tanıyorum o zaman ne de Perran Kutman. Ama Perihan Abla’nın oyuncu kadrosunun yaptığı tiyatroya gittiğimi dün gibi hatırlıyorum. Ercan Yazgan’la çektirdiğim fotoğraf halen en sevdiğim fotoğraflarımdan. Ercan Yazgan’ı da tanımıyorum o zamanlar, sonrasında hem Bizimkiler’de hem de Kaygısızlar’da onu severek izleyeceğimden habersizim. Kaygısızlar’da Ayşen Gruda’yı çok iyi tanıyorum tabii ama yıllar önce Ana dizisindeki halini hayal meyal hatırlıyorum. Ana dizisini hayal meyal hatırlasam da o dizide Dursun Ali Sarıoğlu’nun canlandırdığı “Kel Behzat” karakterini hiç unutmuyorum. Dursun Ali Sarıoğlu yıllar sonra Tatlı Kaçıklar’da Tarumar karakteriyle karşıma çıktığında, belki bu yüzden ona daha bir sempatiyle yaklaşıyorum.

Tatlı Kaçıklar’
ı kaçırmadan izleyip, güldüğüm zamanlar İsmet Ay’ın Süper Baba’daki babacan hali hiç aklıma gelmiyor. Ama Süper Baba’nın son sezonlarında diziye giren Elif karakteri aklımdan çıkmıyor. Ergen bir platonik aşk beslediğim karakteri canlandıran Bennu Yıldırımlar’ı ilk defa görüyorum o dizide. Seneler sonra Şapkadan Babam Çıktı dizisinde Bennu Yıldırımlar’ın fırtınalı bir aşk yaşadığı Fikret Kuşkan‘ı ise çok iyi tanıyorum elbette. Hangi dizide oynarsa oynasın, en sevdiğim dizilerden Şaşıfelek Çıkmazı’ndaki Cesur o. Şaşıfelek Çıkmazı’nın Saadet’i de aslında Sıdıka’nın annesi benim için, öyle tanımışım Füsun Demirel’i ben.

Sıdıka
’yı izlerkense Atilla Atalay’ı biliyorum ama ne kadar iyi öyküler yazdığından habersizim o zamanlar.
Yıllar geçiyor, sevdiğim karakterler, oyuncular, senaristler, yönetmenler, yazarlar üzerinden, daldan dala atlıyorum; diziler izliyor, onların filmlerini takip ediyorum. Ve gün geliyor, o sevdiğim dizileri yaratan, o dizilerde oynayan insanlarla tanışma fırsatı yakalıyorum. Geldiğim yeri bu yüzden seviyorum;  dizileri, filmleri, karakterleri, oyuncuları, onları yaratanları, bir araya getirenleri, sıfırdan bir hayali gerçekleştirenleri seviyorum çünkü.

Ve her yapım bir hayal sonuçta, kimisinin hayalinin kötü olması bizim suçumuz değil.
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER