Balerion
Fatih Aegon’un taç töreninden 120 yıl önce Valyria’da doğan son ejderim, nefesimle surları erittim, gölgemle kasabaları titrettim. Zamanımda Targaryen ejderhalarının en büyüğü bendim, dişlerim birer uzun kılıç kadar keskin ve iri, ağzımsa bir mamutu büsbütün yutabilecek kadar genişti. Fetih Savaşı sırasında Batıdiyar’ın fethinde Aegon Targaryen liderliğinde gökyüzüne dehşet saldım. Kara dehşet olarak bilinen adım ve insanların duyduklarında kanını donduracak hikayelerimle uzun bir ömür yaşadım.

Kral Aegon’un taç töreninden 94 yıl sonra, hayatım son buldu. Ölümümden sonraki yıllar boyunca devasa kemikli kafam Kızıl Kale'nin önce duvarlarında sonra zindanlarında çürümeye terkedilmişti, ruhum huzur bulamadan oradan oraya geziniyordu, bedenimi arıyordum, yeniden varoluşumun ihtimalini sorguluyordum, içimde hep bir umut vardı.

İşte şimdi yeniden doğuyorum. Tamam, belki şu an hala miniciğim, sevimli küçük bir evcil hayvan gibi görünüyorum, ama daha bir yakından bakın gözlerime, biraz daha yakınlaşın içimdeki ateşin sıcaklığına, korkun benden! Tarih boyunca yalnızca bir kereliğine aynı anda gökyüzüne salınmıştık, ‘Ateş Tarlası’ savaşında üçümüz bir olarak ortalığa dehşet saçmıştık, yine üçümüzüz ateşin sıcaklığında kavrulmayan.

Diğer ikisini bilmem ama ben her hafta burada düşüncelerimle sizlerleyim, dinleyin beni, bekleyin beni!
YAZILARI
Game of Thrones
DİZİ-YORUM : SEZON 7 , Bölüm 7
Game of Thrones
DİZİ-YORUM : SEZON 7 , Bölüm 6
Game of Thrones
DİZİ-YORUM : SEZON 7 , Bölüm 5
Game of Thrones
DİZİ-YORUM : SEZON 7 , Bölüm 4
Game of Thrones
DİZİ-YORUM : SEZON 7 , Bölüm 3
Game of Thrones
DİZİ-YORUM : SEZON 7 , Bölüm 2
Game of Thrones
DİZİ-YORUM : SEZON 7 , Bölüm 1
Game of Thrones
DİZİ-YORUM : SEZON 6 , Bölüm 10
Game of Thrones
DİZİ-YORUM : SEZON 6 , Bölüm 9
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER