Sezon Ortasının İddialı ve Dikkat Çekici Yeni Yabancı Dizileri

9. Star Trek: Discovery / 24: Legacy
9. Star Trek: Discovery / 24: Legacy

Bazen de malumunuz, diziler The Good Fight ya da Redemption gibi olmayıp içinde tanıdık bulundurmadan üreme yoluna gidiyorlar. Film serisi halinde sinemada devam eden ama şimdiye kadar birkaç dizi halinde televizyonda da yer alan Star Trek yeni bir diziyle geri dönüyor. 24 dizisi de bir kez daha ekrana dönme yolunda...

* Star Trek: Discovery 

The Good Fight gibi CBS'in ücretli içerik servisi CBS All Access'te yayınlanacak, sezon 13 bölüm. Detaylarıyla ilgili şimdiye kadar pek bir açıklama yapılmadı. Kadrosunda Michelle Yeoh, Doug Jones ve Antoy Rapp'in de yer alacağını, ana karakterin bir kadın olacağını ve oyuncunun henüz bulunmadığını biliyoruz.

Diziyi aslında Hannibal'ın yaratıcısı Bryan Fuller hazırlıyordu ama elindeki diğer işlerden dolayı dolu olduğu için ayrıldı. Bunun öncesinde de efektlere daha fazla zaman ayırabilmek için diziyi dört ay erteleyip Mayıs'a atmışlardı.

Başlangıç: Mayıs 2017


* 24: Legacy

Finalinin ardından Live Another Day ile dönen 24, bu sefer Legacy ile geliyor. Ama Jack Bauer olmadan. Kiefer Sutherland karakteri tekrar oynamak istemeyince başka birisi bulundu. Sezon 12 bölüm.

Siyahi aktör Corey Hawkins'in oynadığı askeri kahraman Eric Carter, arkasında bir sürü problemle Amerika’ya geri dönüş yapıyor ve Amerikan Terörle Mücadele Ünitesi (CTU) ile hem sırtındakilerden kurtulmak hem de Amerikan topraklarında gerçekleşmek üzere olan en büyük terör saldırısını engellemek amaçlı iletişime geçiyor.

Başlangıç: 5 Şubat

İzleyici yorumu: Baştan itiraf edeyim: 24 izlemedim. Kiefer Sutherland’i sevmiyorum, dizi de hiçbir zaman ilgimi çekmedi. 24: Legacy bana ilk seriye dönme isteği uyandırdı mı derseniz, cevabım olumsuz olurdu. Ama bu Legacy’nin kötü olduğu anlamına gelmez. 

Serinin hayranları bence Jack Bauer olmadan da bu heyecanlı yolculuğa yeni karakterlerle çıkacaklardır. Hikaye yeterince tempolu, heyecanlı ve çekici duruyor. Fakat ben bu eş zamanlı, tek ekranda çok kareli hikaye anlatımına bir türlü giremedim. Sorun bende olabilir, siz seviyorsanız serinin yeni halkasını es geçmeyin. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER