Yaman'ı sevmek kolay, zor olan Orkun'u sevebilmek!

Yaman'ı sevmek kolay, zor olan Orkun'u sevebilmek!
Pek iyi bir MedCezir izleyicisi olduğum söylenemez. En başından beri Yaman ve Mira çiftine çok ısınamadım. Ama yayınlandığı Cuma günleri Timeline'ım da dizi o kadar izlendi ki, sosyal medyada bu kadar popüler olmuş bir diziye kayıtsız kalamadım. İşte bu yüzden, ''Ne varmış bu MedCezir'de bu kadar ya'' dediğim bir anda karşıma Orkun karakteri çıktı. Evet, itiraf ediyorum ben daha çok hatta sadece Orkun severlerdenim. Benim gibi olan bir çok insanın olduğunu da biliyorum. Bu bizim dizilerimiz için ilginç bir durum. Özellikle de aynı dizide Yaman Koper gibi kahraman temalı bir esas kahraman, onu canlandıran yetenekli ve çok yakışıklı bir Çağatay Ulusoy gerçeği varken. Eh Yaman'ı sevmek çok kolay, zor olan Orkun'u sevebilmek bence.

Orkun karakterine tam olarak ne zaman vurulduğumu çok iyi hatırlıyorum. Evet, vurulmak yanlış okumadınız. Bölüm bile değil sadece 49 saniyelik bir fragmandan sonra ''Ben bu adam için diziyi izlerim arkadaş'' demiştim. Tam bir ilk görüşte aşk anlayacağınız. Hangi fragmandan bahsettiğimi sıkı MedCezir fanları hemen anlamıştır tabii ama anlamayanlar için hemen söyleyeyim, 18. bölüm 2. fragmanı.Orkun'un babasından yediği tokat sonrası dağıttığı, Metin Akgülder'in efsane (en azından benim için öyle) bir performansla beni kendine hayran ettiği bölüm. O gün bugündür Orkun karakteri ne kadar çizgisi dışına çıksa da, gözümde hiç değer kaybetmedi. Bilmiyorum karaktere nasıl bir final lâyık görülecek senarist tarafından ama benim için MedCezir deyince akla ilk gelen isim olmaya devam edecek yıllar sonra bile.

Kötü adledilen bir karakterin unutulmazlar arasında gösterilmesi bile bir MedCezir başarısıdır bana göre. Karakter son zamanlar hariç o kadar iyi yazıldı ki ne tam çok sevdik, ne de tam olarak nefret edebildik. Bu kadar sevilmesinde elbette ona hayat veren oyuncunun da başarısını göz ardı etmemek lazım. Metin Akgülder'e buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum ben. Bize, bana gri bir karakteri bu kadar sevdirebildiği için. Umarım beyaz ekrana çok ara vermez ve özlettirmez kendini.

Gelelim yazının esas konusuna. MedCezir için böyle bir dosya hazırlanacağını öğrendiğimde Orkun için bir şeyler yazamasaydım çok üzülürdüm. June çok iyi bilir, "bu Orkun'u neden bu kadar üzüyorlar, neden eli yüzü düzgün bir kız bulmuyorlar çocuğa" diye kafasını az şişirmedim. Sağ olsun o da, "fırsat bu fırsat Seda, karaktere hayranlığını ve düşüncelerini yaz" dedi. Bu yazı karaktere bir hayran mektubu, aynı zamanda da nerelerde hata yaptığını göstermek için yazılmıştır. Aşırı dozda hayranlık ve sevgi içerir geç de olsa uyarayım.

Zamanında Orkun'u sevmek için 10 neden temalı bir yazı yazmıştım, hâla okumayanlar varsa linki şuraya bırakıyorum.Şimdi de nerelerde ''Aptallık etme, sen Orkun Civanoğlu'sun!'' dedik onları sıralayacağım. Birini sevince her şeyiyle seviyorsun kabul ama hatalarını da söylemesek olmaz.

1-Mira takıntısı: Tamam, bu takıntı dizinin temelini oluşturan taşlardan biri ama bence biraz fazla abartıldı. "Orkun için Mira neden bu kadar vazgeçilemez" sorusunun cevabını aldığımızı düşünmüyorum. Kız güzel, akıllı, asla kaçırılmayacak bir kız kabul ama o kadar partiler, gece klüpleri, gezmeler tozmalar hiç mi başka kız dikkatini çekmedi bu çocuğun? Güzelim çocuksun Orkun, o kıskançlıktan çatladığım lüleli saçlarını sallasan 50 tanesi kapındaydı şimdi...

2-Yaman karşısındaki ezikliği: Ezik yazmak bile içimi burktu ama durum böyle maalesef. Orkun gibi zeki bir karakterin Yaman karşısında bu kadar kaybeden olmasını hazmedemiyorum. Bir değil, iki değil kaç kere tekrarlandı aynı olay. Keşke bu kadar uzatmasaydın be Orkun...

3-Bir kız arkadaşının olmaması: Orkun gibi birinin bölümlerce yalnız gezmesi resmen skandal bana göre. Araya bir iki önemsiz kız girdi tabii onları yok saymıyorum ama, 76 bölümdür dişe dokunur bir kızla olmamasına çok üzülüyorum. Hiç umudum yok ama belki finalde gönlüne göre birini bulmuştur umarım. Bulamadıysan da bir telefon uzağındayım.

4-Eline silah alması: O neydi Allah aşkına ya? Bölümlerdir elit, zengin, üst tabakadan diye izlediğimiz adam birden magandaya dönüşüverdi gözümüzün önünde. Bu mevzu inşallah sadece atış poligonunda sınırlı kalır da aklıma gelen başıma gelmez. Leyla'dan aldığın intikama hala çok gülüyorum, hiç yakışıyor mu sana bu hareketler ha? Silkelen ve kendine gel...

Aslında bakılırsa liste çok uzun görünmüyor ama az olması tüm bunların onu kötü gösterdiği gerçeğini değiştirmiyor tabii. Çok sevdiğim bu karaktere veda ederken kendisine bir şarkı armağan etmek istiyorum mesaj niteliğinde.

''Başkası olma, kendin ol böyle çok daha güzelsin Orkun!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER