Medcezir - Bir Gençlik Efsanesinin Dünü ve Bugünü

Medcezir - Bir Gençlik Efsanesinin Dünü ve Bugünü

Medcezir yayın hayatına 13 Eylül 2013’te Star TV ekranlarında başladı. Sosyal TV’nin Türkiye’ye henüz adım attığı dönemlere denk gelen bu süreç içinde Medcezir’in izleyicisi ile iletişiminin gelişmesine adım adım biz de şahit olduk. Bebek adımları ile başlayan Sosyal TV serüveni dizinin daha birinci sezonunda bir fenomene dönüşmesi ve izleyicilerinin dizileri ile kurdukları ilişkide önemli bir rol oynadı. 


Medcezir’in 1. sezonuna dönüp baktığımızda dizinin 3 ana dönüm noktasından geçtiğini görüyoruz. İlk noktadan sonra yayın başına ortalama 1.893 tweetten 6.547 tweete çıkan dizi, son noktaya geldiğinde içerik üretimini yayın günü başına 20.041 tweete çıkardı. 1. sezonda üretilen içeriğin %54’ü yayın gününde üretilirken, %46 gibi önemli bir kısmı da yayın günü haricinde izleyicilerin dizi hakkında konuşması üzerinden üretiliyordu. Medcezir ilk sezonunu 192.628 Sosyal TV izleyicisi ve onların ürettiği 615.802 tweet ile kapattı. 

34. bölüm 1. sezonun en parlak Soayal TV perfromanslarında başı çeken bölümdü


12 Eylül 2014’te başlayan 2. sezonundan bugüne geldiğimizde Medcezir izleyici sayısını %22 artırırken, bu izleyiciler tarafından üretilen içerik %110 arttı. Artık neredeyse geçen sezonun toplamında üretilen içerik dizinin yayın günü dışındaki konuşmalarında üretilir oldu. Haziran ayına geldiğimizde dizi ile ilgili atılan 774.573 tweet sadece yayın gününe mahsusken, 523.136 tweet ise yayın günü dışındaki konuşmaları oluşturuyordu. Bugün, Medcezir 2. sezonunu 235.564 izleyicinin parmak uçlarında toplamda 1.297.709 tweet ile kapatmak üzere.


46. bölüm 2. seoznun en ses getiren bölümü oldu


Bütün bu performansa ve izleyici kitlesinin katılımına baktığımızda Medcezir’i Sosyal TV’nin Süper Starları arasına rahatça koyabiliriz. Oyuncuların izleyici ile etkileşiminden, dizinin sosyal medya hesaplarının çalışmasına kadar birçok faktörü bir araya getiren Sosyal TV, dizi ve izleyici arasında organik bir bağ kurmakla kalmayıp bir yandan da diziyi izleyen ve seven izleyicilerin bir aile olarak kenetlenmesine ve dizinin gidişatında önemli bir rol oynamasına yardımcı oldu.    


Kimola Analytics ekibi olarak sizler için Medcezir’e iki sezonun karnesini çıkarttık. Ne de olsa Sosyal TV sizinle var ve dizinizin başarısında sevginiz, fikriniz ve rolünüz büyük…

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER