2016-2017 Dizi Sezonunun İddialı ve Dikkat Çekici Yeni Yabancı Dizileri

11. Timeless
11) Timeless

Başlangıç: 3 Ekim
Kanal: NBC

Timeless'ın sezonunun kaç bölüm olacağı henüz kesin değil ama NBC gibi ulusal kanalların Sonbahar dizileri genellikle 13 bölüm onayla başlayıp tutarlarsa 9 bölüme kadar uzatma alıyorlar. 

Bu sezon moda haline gelmiş 'zaman yolculuğu' kavramını merkezine alan dizilerden listeye Timeless girmiş oldu. Bir suçlu olan Garcia Flynn (Goran Visnjic), Amerika tarihini değiştirmek ve ülkeyi yok etmek için bir zaman makinesi çalar. Bunun üzerine bir başka zaman makinesiyle zamanda geriye giderek onu durdurmak için tarih profesörü Lucy (Abigail Spencer), asker Wyatt (Matt Lanter) ve bilimadamı Rufus (Malcolm Barrett) iş birliği içine girerler.
12) No Tomorrow

Başlangıç: 4 Ekim
Kanal: The CW

No Tomorrow'un sezonunun kaç bölüm olacağı henüz kesin değil ama The CW gibi ulusal kanalların Sonbahar dizileri genellikle 13 bölüm onayla başlayıp tutarlarsa 9 bölüme kadar uzatma alıyorlar. 

Listenin içinde bir de The CW dizisi olması gerektiğini düşünüyordum, listeye No Tomorrow girmiş oldu. Zaten kanalın Sonbahar'da yayınlayacağı iki dizi var, o da ayrı.

Risk almaktan kaçınarak yaşayan Evie (Tori Anderson), özgürlüğüne düşkün Xavier (Joshua Sasse) ile tanıştıktan ve yakınlaştıktan sonra hayatı değişiyor. Çünkü Xavier sekiz ay on iki gün sonra dünyaya bir meteor çarpacağına ve kıyametin geldiğine inanan bir apokaliptist. Evie bir yandan Xavier'ın ölmeden önce yapılacaklar listesini tamamlamak için ona yardım ederken diğer yandan da arkadaşlarının da yardımıyla gerçeği öğrenmeye çalışıyor.

Not: The CW'nun Sonbahar'da yayınlayacağı yeni bir diğer dizisi Frequency'nin fragmanına da şuradan ulaşabilirsiniz.

İzleyici Yorumu: The CW dizilerine benim kadar kredi tanıyan birini bulmak zordur. Kanal, son iki sezondur yenilikçi komedilere verdiği şansla reytinglerde olmasa bile daha önce pek kendisine yüz verilmeyen alanlarda başarı yakaladı: eleştirmenlerin takdiri ve ödül törenleri. No Tomorrow, Jane the Virgin ve Crazy Ex-Girlfriend dizilerinin açtığı damardan ilerliyor. Fakat ne ilki gibi deha dolu, ne ikincisi gibi çılgınca farklı. Belki de sırf bu yüzden aralarında reyting açısından en başarılısı olabilir diye düşünüyor insan. Zaten prototipte kanalın en popüler işi The Flash’in peşine takılması da bunun gerçekleşeceğini gösteriyor. Önemli olan süreklilik sağlanması. Tori Anderson iyi bir başrol seçimi olmuş, diziyi başarıyla taşıyor. Kanalın Altın Küre Komedi Kadın Oyuncu kategori başarısını yineleyebilecek mi merak ediyorum. Galavant ile sayıca az da olsa kalpleri fetheden Joshua Sasse yine acayip bir karaktere hemen bağlanmamızı sağlıyor, özene bezene yaratan sağ olsun. Senaryo fena değil, bölüm sonuna kadar bazı anlarda sıkılsanız da hikayenin bıraktığı yerde siz diziyi bırakamayacak kıvama gelmiş oluyorsunuz. Fakat yazarların biraz daha komik, hatta cesur ve çılgın olmaları gerekiyor. Kanal diziye güveniyor, şimdi sıra yapım ekibinin bu güveni boşa çıkarmamasında.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER