2016-2017 Dizi Sezonunun İddialı ve Dikkat Çekici Yeni Yabancı Dizileri

17. Man with a Plan
17) Man with a Plan

Başlangıç: 24 Ekim
Kanal: CBS

Man with a Plan'ın sezonunun kaç bölüm olacağı henüz kesin değil ama CBS'in gibi ulusal kanalların Sonbahar dizileri genellikle 13 bölüm onayla başlayıp tutarlarsa 9 bölüme kadar uzatma alıyorlar.

Kendimi komedi özürlü olarak gördüğümden iddialı konuşmak istemiyorum ama sezonun yeni Sonbahar komedilerinde genel bir kıtlık var gibi. The Good Place'in ardından listeye giren diğer komedi yine başrolün hatrına kendine yer bulan Man with a Plan oldu.

Episodes'un final olacak sezonunu henüz izleme fırsatımız olmadı ama Matt LeBlanc yeni dizisiyle Ekim'de ekranlarda olacak.

Konusu: Dizi, kahkaha efektli bir komedi. Genel olarak da çocuklarıyla daha fazla zaman geçirmeye başlayan bir babanın yaşadıkları üzerine. 

13 yıldır ev hanımı bir anne olan Andi, çalışma hayatına geri dönünce çocuklarına bakmaya başlayan Adam bu sayede onların gerçek yüzünü görmeye başlayıp internetsiz yaşayamayan çocuklarıyla uğraşmanın ne kadar zor olduğunu fark ediyor. Ama hem eşinin cesaretlendirmesi hem de aynı derecede stresli olan Marie ve Lowell’ın tavsiyeleriyle işe koyuluyor ve bunu becerebileceğini fark etmeye başlıyor.

İzleyici Yorumu: Tek bir cümlede durumu özetleyeyim: Tahmin ettiğim kadar nefret etmedim. Hatta bir elin parmaklarını geçecek sayıda güldüm bile. Matt LeBlanc kendi tarzının dışına çıkmasını beklemeden izlediğinizde beklentileri tamamen karşılayabilen bir oyuncu, bu anlamda fire vermiyor. Jenna Fischer tüm zamanların en güzel aşkının bir yarısını oynadığı The Office sonrası kendisini özletmişti. Daha iyi bir dizide görmek isterdim elbette ama buna da razıyım.
18) The Crown

Başlangıç: 4 Kasım
Yayıncı: Netflix
Sezon: 10 bölüm

Birkaç ay önce 90. yaş gününü kutlayan Kraliçe II. Elizabeth'in hayatı dizi oldu. Biyografik özelliğe sahip dizinin altı sezon sürmesi, her sezonun 10 bölümden oluşması ve 60 bölüm sonunda hikayenin günümüze kadar gelmesi planlanıyor.

Dizinin yaratıcısı ve senaristi ise 2006 yapımı The Queen filmiyle Helen Mirren'a En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını kazandıran Peter Morgan. Dizi, Elizabeth'in evlendiği 1947 yılıyla başlayacak.

Dizinin başrolünde II. Elizabeth'in gençliği olarak en son BBC'nin ödüllü mini dizisi Wolf Hall'da oynayan Claire Foy var. Eşi Prens Philip'i çoğunluğun Doctor Who'dan tanıdığı Matt Smith, kardeşi Margaret'i Vanessa Kirby, Winston Churcill'i John Lithgow ve Kral George VI'i ise Jared Harris canlandırıyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER