2016-2017 Dizi Sezonunun İddialı ve Dikkat Çekici Yeni Yabancı Dizileri

3. Designated Survivor
3) Designated Survivor

Başlangıç: 21 Eylül
Kanal: ABC

Designated Survivor'ın sezonunun kaç bölüm olacağı henüz kesin değil ama ABC gibi ulusal kanalların Sonbahar dizileri genellikle 13 bölüm onayla başlayıp tutarlarsa 9 bölüme kadar uzatma alıyorlar. 

Dizinin başrolünde 24 dizisindeki Jack Bauer karakteriyle hafızalarda yer edinen Kiefer Sutherland bulunuyor. Designated Survivor'ın konusu ise oyuncunun canlandırdığı kendini bir anda Amerikan başkanı olmuş bulan Tom Kirkman üzerine.

Amerikan başkanı ile yardımcısı da dahil olmak üzere kabine üyelerinin önemli bir kısmının katıldığı bir etkinlik sırasında büyük bir saldırı oluyor ve başkan da dahil olmak üzere neredeyse herkes ölüyor. Bu nedenle de başkanlık sırası bir anda kabinenin rütbesi nispeten düşük ama canlı kalanlardan en yüksek üyesi Tom Kirkman'a geliyor.

O da büyük bir kaos ortamındaki ülkeyi bu durumun içinde yönetmek için görevine başlıyor. Üstelik olanlar, olacakların henüz başlangıcıyken...

Dizinin kadrosunda Maggie QItalia RicciAdan Canto ve Virginia Madsen gibi isimler de var.4) Pitch

Başlangıç: 22 Eylül
Kanal: FOX

Pitch'in sezonunun kaç bölüm olacağı henüz kesin değil ama FOX gibi ulusal kanalların Sonbahar dizileri genellikle 13 bölüm onayla başlayıp tutarlarsa 9 bölüme kadar uzatma alıyorlar.

Pitch, esasında beyzbolun merkezde olduğu bir drama dizisi olacak. Ama merkezinde bir kadın oyuncunun olduğu... Kylie Bunbury'nin canlandırdığı Ginny Baker, erkeklerin egemen olduğu beyzbol liginde oynayacak ilk kadın oyuncu olarak izleyici karşısına çıkacak.

İzleyci Yorumu: Bu sezon büyük iş yapacağını düşündüğüm dizilerden biri Pitch. Garip yönetmenlik tercihleri bir yana, hikaye ve sunuluş biçimi seyirciyi daha ilk dakikadan içine çekiyor ve hapsediyor. Her tarafından özgüven taşan başrol performansının bunda etkisi büyük. Ali Larter’in Heroes’da ona aşık olmamızın üzerinden bir gün bile yaşlanmamış olması da cabası. Enfes müzikler de eklenince… Mark-Paul Gosselaar da kötü dizilerde resmen harcanıyormuş. Kendisini tanımakta zorlandım, rolü için kilo almış ve irileşmiş. Role cuk diye de oturmuş. Ne nefret ediyorsunuz, ne de seviyorsunuz… Tam ortada kalıyor ki şimdilik olması gereken bu. Sporla zerre ilgisi olmayan biri olarak Friday Night Lights en sevdiğim dizilerden biridir, bu yüzden beysbol sevmememe ya da bilmememe takılmadım, size de aynısını öneririm.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER