Mike Vogel: Seyirci bu sezon pek çok sorunun cevaplarına kavuşacak

Mike Vogel: Seyirci bu sezon pek çok sorunun cevaplarına kavuşacak

Dünya için lüzümsuz bizim için ise önemli adımlar diye tanımladığımız Under The Dome oyuncularıyla röportaj serimizin sonuna geldik. Colin Ford, Eddie Cahill, Dean Norris ve Rachelle Lafevre röportajlarından sonra sıra Mike Vogel'e geldi.

Bildiğiniz üzere yabancı dizilere ait içeriklerini, röportajları, toplantıları stüdyolar öncelikli olarak kendi mecralarına servis ettiklerinde ulaşabiliyoruz. Kıyı köşe arayıp, çevirip, kaynak göstererek sizlere bu haberleri, röportajları ve gelişmeleri duyurmaya çalışıyoruz. Ancak evvelce de size duyurduğumuz The Affair oyuncusu Joshua Jackson röportajında da olduğu gibi CBS ve FOX International Under The Dome yıldızları ile yapılmış röportajları bu kez bize de servis etti. Böylece biz de severek izlediğimiz dizi yıldızlarıyla yapılmış bu röportajları ilk kez 'kaynak" göstermeden yayınlama keyfine eriştik. Yurt dışındaki yayıncı kuruluşların ya da stüdyoların düzenlediği toplantılarına kendi yazarlarımızı göndereceğimiz, yabancı dizi yıldızlarına Türk seyircisinin görüşlerini ve sorularını ileteceğimiz günler de yakındadır diye umuyoruz.

Şimdi sizi CBS yapımı, 3. sezonu halen Cuma akşamları Fx'te yayınlanan Under The Dome dizisinde 'Barbie' lakaplı Dale Barbara rolünde izlediğimiz Mike Vogel ile sezon başında yapılan röportajla başbaşa bırakıyoruz. Röportajın sonunda tün UTD oyuncularıyla yapılmış Türkçe alt yazılı bir video röportaj da var. 

Buyrunuz! İkinci sezon finali izleyicileri yeni sezondaki gelişmelere nasıl hazırladı?
Geçtiğimiz sezonun sonunda, arkasında bizi neyin beklediğini bilmeden beyaz ışığa doğru yürümek üzereydik. Chester’s Mill’den kurtulmayı, özgürlüğümüze kavuşmayı umuyorduk. Doğru olsa da, olmasa da bir süre boyunca sahip olduğumuz tek gerçek buydu.

Üçüncü sezon ile birlikte Chester's Mill sakinlerini nasıl bir noktada bulduk?
Bu sezon ekibe şahane katılımlar gerçekleşti. Daha önce Dexter dizisinde de çalışmış olan yapımcı Tim Schlattmann yaratıcı ekibimize dahil oldu ve beraberinde güzel fikirler getirdi. Sezonun ilk bölümlerinde bazı karakterleri Kubbe'den kurtulmuş ve bir yıl boyunca özgürce yaşamış olarak gördük. Kubbe’nin dışında geçirdikleri o sürenin gerçek olup olmadığıyla ise daha sonra yüzleştiler.

Üçüncü sezon karakter gelişimlerine daha fazla odaklanıyor mı?
İkinci sezon çok yoğundu; adrenalin ve macera doluydu. Ancak bence izleyicilerin diziden beklentisi sevdikleri karakterlerin oturup konuşması, birlikte sahneleri olması. Kasaba sakinlerinin içinde bulunduğu koşullar düşünülürse, Under the Dome zaten oldukça çılgın bir dizi. Bu sezonda tüm bu olanlara insanların nasıl tepki verdiğini ve neler yaptıklarını görüyoruz. Üçüncü sezonda karakterlere daha fazla odaklanıyor ve hikaye de daha akıcı bir hale geliyor.

Kubbe'nin nereden geldiği bu sezonda ortaya çıkıyor mu?
Kubbe'nin neden geldiği, onun gelişine kimin neden olduğu gibi detayları öğrenmeye başlıyoruz. Hatta görünen o ki, Kubbe’nin ortaya çıkışında Chester’s Mill’de birlikte tıkılıp kaldığımız bazı insanların da eli var. İzleyiciler bu sezon oldukça fazla cevaba kavuşuyor.

Barbie'yi seyirciye inandırıcı gelecek şekilde yansıtabilmek neden önemli?
Ailemde ve arkadaş çevremde özel kuvvetlerden gelen çok fazla insanlar var. Beni Barbie'ye çeken de bu oldu. Kısacası, Barbie beni zayıf olduğum bir noktadan yakaladı. O yüzden karakterimi hakkını vererek canlandırmak istiyorum.

Bu konuda biraz daha konuşalım mı?
Bu tarz karakterler genellikle yaptıklarından pişmanlık duyan ya da geçmişi yüzünden dengesizleşmiş birer kurban gibi yansıtılıyor. Barbie'nin o şekilde ele alınmasını istemedim. Kendi çevremde geri dönen arkadaşlarımın hiçbirinin yaralanmış olduğu bile anlaşılmıyor. Tabii, gece onunla yan yana yatmadığınız sürece... Onlar farklı farklı şeyleri yapabilen sert adamlar. Barbie'nin bu yanını düşününce Kubbe'nin altında hayatta kalma ihtimalinden oldukça memnun kaldım. Bu yüzden Barbie, benim için canlandırması her zaman heyecan verici olan bir karakter.

Sizce Under the Dome izleyicilerle güçlü bir bağ kurmayı nasıl başarıyor?
Bu başarının sırrını içinde bulundukları dünyanın dengesizliği ve bu durumu kaliteli bir şekilde yansıtabilmemiz olduğunu düşünüyorum. Eğlence dünyasının bizim için yaptığı şey tam olarak da bu. Bizlere, sadece parmak uçlarımızı suya değdirip, faciayı gerçekten yaşamadan kendimiz o durumda olsak nasıl davranır, neler yapardık diye hayal kurma fırsatı tanıyor.

Under The Dome Yıldızlarıyla Röportaj serisinin sonuna geldik. Bu arada bütün oyuncuların röportajlarının bulunduğu videoyu da son röportajın bonusu olarak şuraya bırakalım


Çeviri: Billur Dalak

Colin Ford RöportajıEddie Cahill RöportajıDean Norris RöportajıRachelle Lefevre Röportajı

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER