Dean Norris: Köpeği olan bir karakterden nefret edemezsiniz değil mi?

Dean Norris: Köpeği olan bir karakterden nefret edemezsiniz değil mi?
Dünya için lüzümsuz bizim için ise önemli bir adım diye tanımladığımız, Colin Ford ve Eddie Cahill röportajları ile başladığımız Under The Dome röportaj serisini sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz..

Bildiğiniz üzere yabancı dizilere ait içeriklerini, röportajları, toplantıları stüdyolar öncelikli olarak kendi mecralarına servis ettiklerinde ulaşabiliyoruz. Kıyı köşe arayıp, çevirip, kaynak göstererek sizlere bu haberleri, röportajları ve gelişmeleri duyurmaya çalışıyoruz. Ancak evvelce de size duyurduğumuz The Affair oyuncusu Joshua Jackson röportajında da olduğu gibi CBS ve FOX International Under The Dome yıldızları ile yapılmış röportajları bu kez bize de servis etti.

Böylece biz de severek izlediğimiz dizi yıldızlarıyla yapılmış bu röportajları ilk kez 'kaynak" göstermeden yayınlama keyfine eriştik. Yurt dışındaki yayıncı kuruluşların ya da stüdyoların düzenlediği toplantılarına kendi yazarlarımızı göndereceğimiz, yabancı dizi yıldızlarına Türk seyircisinin görüşlerini ve sorularını ileteceğimiz günler de yakındadır diye umuyoruz... Şimdi sizi CBS yapımı, 3. sezonu halen Cuma akşamları Fx'te yayınlanan Under The Dome dizisinde Big Jim lakaplı James Rennie rolünde izlediğimiz Dean Norris ile sezon başında yapılan röportajla başbaşa bırakıyoruz. Buyrunuz!İkinci sezon finali izleyicileri yeni sezondaki gelişmelere nasıl hazırladı?
Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Hep birlikte tüneli kullanarak Chester’s Mill’den dışarı çıkmaya çalıştık; fakat Big Jim başaramayacak gibi görünüyordu. Başaramadı da. Şu an herkes gibi Big Jim de hala Kubbe'nin altında ve orada mücadelesine devam ediyor. Ayrıca, Junior’ın Big Jim'i vurmasının, Junior açısından büyük bir hata olduğunu düşünüyorum.

Bölümler ilerledikçe Big Jim'in farklı yanlarını görebilecek miyiz?
Under the Dome'un her sezonu hikayeye bir anlamda sil baştan başlıyor. Doğal olarak karşımızda Big Jim'in de farklı bir versiyonu var. 3. sezonda ona bir köpek verdik. Köpek sahibi bir karakterden nefret edemezsiniz, değil mi? Big Jim'i özünde olduğuna inandığımız kara mizaha geri döndürdük. O bildiğiniz gibi suratsız bir adam ama dünyayı olduğu gibi görebiliyor. Bu da Under the Dome için oldukça önemli.

Kubbe'nin nasıl ortaya çıktığı bu sezon kesin olarak belli olacak mı?
Kubbe'nin neden Chester’s Mill’de olduğuna değineceğiz ve bu hikayenin oldukça önemli bir parçası. Baştan sona neler olduğunu anlamak ve insanoğlunun hayatta kalma mücadelesi açısından oldukça sağlam bir hikaye. Böyle bir projede yer almak oldukça keyifli.

Under The Dome’un bu sezon gerçek anlamda bilim kurguya yönelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Gelecek bölümlerde gerçekten bilim kurguya geri dönüyoruz ve bu duruma bayılıyorum. Aslında bu yönelim de Kubbe'nin mitolojisinden kaynaklanıyor.

Christine Price karakterini canlandıran, sezonun konuk oyuncularından Marg Helgenberger ile çalışmak nasıl bir duygu?
Şahane! Marg hakkında en çok hoşuma giden şey çalışırken keyifli zaman geçiriyor gibi görünmesi. Under the Dome, CSI'dan ve birçok benzer diziden farklı. Burada bir bilim kurgu yapımı var ve Marg da bu durumu hızla benimsedi. Farklı bir yapımda rol almaktan keyif almaya başladı. Bu yüzden onunla çalışmak oldukça eğlenceli.

Big Jim'in köpeği Indy nasıl seçildi?
Under the Dome'da göreceğimiz köpeğin bariz bir seçim olmasını istemedim. Bana yığınla fotoğraf gönderdiler. Ben de içlerinden bir tanesini seçtim. İnsanlar Indy’e baktığında onu sevmeden yapamıyor. Oldukça tatlı bir köpek. Bu tatlı köpek de dizide benim en yakın arkadaşım oldu.

Üçüncü sezonda sizi en çok şaşırtan detay ne oldu?
Beni en çok hikayenin kara mizah kısmının geri dönmesi şaşırttı. Kara mizahın Stephen King imzalı eserlerin kalbi olduğunu düşünüyorum. Bunu da gerçekten seviyorum. Dizinin bazı noktalarında hala belirli bir ciddiyet söz konusu. Ancak Big Jim karakteri için kara mizah geri döndü ve bunu izlemek gerçekten keyifli.

Big Jim'i canlandırmanın en keyif aldığınız yanı nedir?
Canlandırdığınız karakteri ufak detaylar ve karmaşıklıklarla, hakkında fazla endişe duymadan keşfetmek bir oyuncu için oldukça özgürleştirici. Bu konuda Under the Dome'un bilim kurgu yanının katkısı oldukça büyük. Bu sayede söz konusu durumun salt gerçekliğine ulaşmaya çalışmıyoruz. Aslında daha çok elimizdeki hikayenin gerçekliğini bulmaya çalışıyoruz. Hikaye de zaten büyük bir bilim kurgu ürünü. Bu durumu benimseyip bununla eğlenebilmek çok güzel.

Sizce Under the Dome izleyicilerle bağ kurmayı nasıl başarıyor?
Under the Dome şahane bir yaz kaçamağı. Biz de 3. sezonla dizinin bu haline geri döndük. Bu kararın izleyicilerin takdirini kazanacağını düşünüyorum. Bu sezon dizide yaşananlara bakıp gülebilirsiniz. Daha önce de söylediğim gibi, dizinin kara mizahı geri döndü. Under the Dome'un ailenizle birlikte, elinizde patlamış mısırla izleyebileceğiniz eğlenceli bir yapım olduğuna inanıyorum.

Sizce izleyiciler bu sezonu neden izlemeli?
Ben dizinin özellikle 3. sezonuyla ilgili çok heyecanlıydım. Artık bazı soruları yanıtlamalıyız dedik. Hikayede daha da ileri gitmeye karar verdik. Ben de tıpkı izleyicilerle birlikte Kubbe'nin neden orada olduğunu yavaş yavaş öğreniyorum. Öğrendiklerimde de oldukça memnunum.

Gelecek bölümlerde Big Jim'in müttefikleri kimler olacak?
Bu sezon Big Jim ile ilgili ilginç detaylardan bir tanesi de, yönetecek birileri olmadığında da lider olmanın ne kadar eğlenceli olduğunu keşfetmesi. Bu durum bir açıdan onu yeniden denemek için motive ediyor. Big Jim oldukça egoist bir adam ve bu yüzden de kasabayı kurtarmak istiyor. Bu karakteri canlandırmanın en sevdiğim yanlarından biri de, söz geçireceği kimse olmadığında ne yapacağını görebilmek. Big Jim bu olumsuzlukla motive oluyor ve elinden gelenin en iyisini yaparak kasabayı kurtarmaya çabalıyor.

Big Jim ile köpeği Indy’nin ilişkisi hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Big Jim'in de zaafları var. Indy bir noktadan sonra onun peşinden gelmeye başladı. Big Jim başta onu yanında istemedi. Ancak zamanla Indy’i sevmeye başladı. Bu ilişki Big Jim'in farklı bir yönünü temsil ediyor. Bu sahnelerin çekimi şahaneydi. Indy ile yakınlaştıkça Big Jim'in insani yanını görme fırsatı yakalıyoruz.

Gelecek bölümlerde Big Jim'i nasıl görmeyi ummalıyız? 
Big Jim'i tüm ihtişamıyla kötü adamlara karşı mücadele ederken görme fırsatını yakaladık. İzleyicilerinin gelecek bölümlerden tatmin olacağına inanıyorum. Hikayenin onları heyecanlandıracağını ve böylece her şeyin yolunda gideceğini umuyorum.
Çeviri: Billur DalakColin Ford RöportajıEddie Cahill Röportajı

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER