Eddie Cahill: Sam'i empati kurulabilecek biri haline getirmek için çabalıyorum!

Eddie Cahill: Sam'i empati kurulabilecek biri haline getirmek için çabalıyorum!
Dünya için lüzümsuz bizim için ise önemli bir adım diye tanımladığımız ve hafta başında Colin Ford röportajı ile başladığımız Under The Dome oyuncularının röportajlarını sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz..

Bildiğiniz üzere yabancı dizilere ait içeriklerini, röportajları, toplantıları stüdyolar öncelikli olarak kendi mecralarına servis ettiklerinde ulaşabiliyoruz. Kıyı köşe arayıp, çevirip, kaynak göstererek sizlere bu haberleri, röportajları ve gelişmeleri duyurmaya çalışıyoruz.

Ancak evvelce de size duyurduğumuz The Affair oyuncusu Joshua Jackson röportajında da olduğu gibi CBS ve FOX International Under The Dome yıldızları ile yapılmış röportajları bu kez bize de servis etti. Böylece biz de severek izlediğimiz dizi yıldızlarıyla yapılmış bu röportajları ilk kez 'kaynak" göstermeden yayınlama keyfine eriştik. Yurt dışındaki yayıncı kuruluşların ya da stüdyoların düzenlediği toplantılarına kendi yazarlarımızı göndereceğimiz, yabancı dizi yıldızlarına Türk seyircisinin görüşlerini ve sorularını ileteceğimiz günler de yakındadır diye umuyoruz...

Şimdi sizi CBS yapımı, 3. sezonu halen Cuma akşamları Fx'te yayınlanan Under The Dome dizisinde Sam Verdreaux rolünde izlediğimiz Eddie Cahill ile sezon başında yapılan röportajla başbaşa bırakıyoruz.

Buyrunuz!Sam'in bu sezondaki değişimini nasıl anlatırsın?
Sam'in üçüncü sezondaki macerası onun açık bir şekilde yaptıklarını telafi etmek istemesiyle ve kardeşi Angie'yi öldürdüğü için Joe'ya kendisini affettirmeye çalışmasıyla başlıyor. Bence Sam'in bu konuda katetmesi gereken çok yolu var ama o ısrarla denemeye devam ediyor. Bu konuda elinden gelenin en iyisini yapıyor.

Under the Dome'un yeni bölümlerde bilim kurgu türüne daha fazla yönelmesi hakkında ne düşünüyorsun?
Bence bilim kurgu elementlerini diziye eklemek bizlere üzerine oynayabilecek bir sürü yeni ihtimal sunuyor. Ben bu durumdan oldukça memnunum.

Yeni bölümlerde düşman kim?
Konu hayatta kalmak olunca doğru olan nedir? Bu durumlarda bireysel davranmak daha mı iyidir? Yoksa bir gruba dahil olup öyle hareket etmek mi gerekir? Bunlardan herhangi birisini seçiyor olmak dizideki karakterlerin karşısına zorluk olarak çıkacak. Bu da demek ki, belki düşman bir bütün olarak grubun içinde. Ama bunun yanı sıra karakterlerimizin içine sızan bir düşman da var. Hem karakterlerin kendilerinin hem de çevrelerindekilerin iyiliği için... Bu gibi bir durumda Sam'in en azından geçerli bir bahanesi var.

Gelecek bölümler dizideki karakterlerin gelişimine daha da fazla odaklanacak mı?
Dizinin üçüncü sezonu, kubbenin içinde ve dışında yaşayan birçok karakteri merkezine alarak başladı. Bunun karakterlerin sezonlar içinde taşıdığı şeyleri tanımlamak ve geliştirmek için oldukça zekice bir yöntem olduğunu düşünüyorum. Bu karakterlerin sağlam temellerde ilerlemesini sağlıyor.

Bölümler ilerledikçe Sam'i ne şekilde göreceğiz?
Dizideki karakterlerin yaşadığı koşullar düşünülürse, onların yaptığı planlar pek uzun ömürlü olmuyor. Bu yüzden uzun vadeli planlar yapmaları neredeyse imkansız. Bu insanlar öyle bir haldeler ki, her an ölümcül tehlikelerle burun buruna gelebilirler. Bu yüzden perşembe günü için yaptıkları plan her an değişebilir.

Sam'i canlandırmanın en keyifli yanı ne?
Yaşananlar onun için kolay şeyler değildi. Tüm bunların üstesinden gelmesi de kolay olmuyor. Bu durum da benim için oldukça heyecan verici. Sam'i izleyicilerin empati kurabileceği hale getirebilmek için çabalıyorum. Ve bundan büyük keyif alıyorum.

Bu dizide çalışmak seni bir oyuncu olarak nasıl değiştirdi?
İçinde olduğum koşulları her günü biraz daha iyi olmak için kullanmaya çalışıyorum. Bu dizide çalışmak beni nasıl mı değiştirdi? Ben bu konuda oldukça şanslıyım. Dokuz yıl boyunca CSI: New York'ta çalışırken set konusunda oldukça tecrübe kazandım. Ardından bu işle devam ettim. Önceki tecrübelerim sayesinde bu sette her gün daha fazlasını öğrenebiliyorum. Böylece çevremdekilerin işlerini nasıl hallettiğini, benim üzerime düşeni nasıl daha iyi yapabileceğimi görüyorum. Bu şekilde çevremde olanlara ve profesyonel olarak gelişimime nasıl devam edeceğime daha duyarlı hale geliyorum.

Under the Dome'daki aksiyon sahnelerini çekmekten keyif alıyor musun?
Kavgayı inanılır kılmak için, gerçek hayatta yapmayacağın davranışları sergilemek gerekiyor. Bu sahneler dizi içinde oldukça önemli oluyor. Karşıdaki insanı tutup, kaldırıp tam tersi istikamete fırlatmak gibi büyük hareketler yapmak gerekiyor. Günün sonunda ağır şekilde spor yapmış gibi hissediyorsun.

Bu sette çalışmanın en güzel yanı ne?
Bu sette çalışıyor olmanın en güzel yanı, şu an burada bir iş yapıyor olmak. Tıpkı çalışılabilecek diğer ekiplerle olduğu gibi.... Ekip olarak hep birlikte oldukça fazla zaman geçiriyoruz ve sette gerçekten eğlenceli bir ortam var. Burası kesinlikle çalışmak için güzel bir yer. Benim için hala bir "Beni çimdikle çünkü rüya görüyor olmalıyım." hissi var. Burası çalışmak için güzel ve özel bir yer. Bu sette çalışmayı, burada olma ayrıcalığına sahip olmayı çok seviyorum. Bu ayrıcalıktan her gün bir parça daha yararlanıyor gibi hissediyorum.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER