Güzel Köylü'de hayat var, tadını çıkar*

2. Gün

İkinci iş gününün ilk sahnesi araba kazası. Gül ve Mavi Kamyonet çarpışacaklar. Nihayet Gizem Karaca ile tanışıyorum. Tatlı bir kız. Sakin, nazik, güler yüzlü. Zor bir sahne çekecekler o yüzden Mustafa Hoca'nın yanına oturup, sessizce provayı izliyorum. Konsantrasyonları bozulmasın diye. Dev kibarım, ne olacak benim bu halim? Acaba emekli olsam da bundan sonraki setlere Tokyo ve Beelzebuby mi gitse? Bu konuyu ciddili düşüneceğim. Aslında itiraf etmem gerekirse bu set ziyaretini tetikleyen, Hüsnü- Cemal enerjisinin yansımasından doğan bir Ahmet Mümtaz Taylan- Berk Cankat röportajı yapma arzum olduğu için de ekibe aşırılı sardırgan değilim. Daha çok ikisini gözlüyorum ve ekrandan üzerime attıkları Baba-Oğul iletişiminin gerçek hayattaki yansımasına bakıyorum.

"Dokuzda dokuz kusurlu.."


Kaza sahnesi birkaç prova ve bir koyun sürüsü resmi geçitinden sonra çekiliyor. Bu arada alt tarafı bir kaza sahnesi, iki araba karşılıklı gelip, çarpışır gibi yapacak ne var bunda, deme. Geneliydi, onun yakını bunun yakınıydı, vay arabanın içiydi dışıydı, az sarıldın çok sarıldın derken bir sahnenin çekilmesi oldukça zahmetli oluyor. Bu aşamada dizinin diyaloglarlarından bahsetmek istiyorum. Filiz Ekinci ve Baykut Badem yazdığına ölümüne yapışan, kurduğu cümle milim değişse olay yaratan tür senaristlerden değiller. İşin özü zedelenmediği sürece oyuncunun lafı ağzına oturtmasına da, o anda doğaçlamasına da kafa açmıyorlar. Zaten Mustafa Hoca da bir oyuncu sahnede doğaçlamaya başlayınca ekstradan keyifleniyor.

Bakınız sahneyi doğaçlayan Ahmet Mümtaz Taylan'ı keyifle izleyen Mustafa Şevki Doğan.

Araba kazası sahnesinden sonra bütün gün çekim yapacakları Hüsnü Ev'e gideceğiz. Yemek arasında Erkan Sever ve Uğur Biçer ile sohbet ediyoruz. Erkan Sever o akşam İstanbul'a dönecek çünkü Şehir Tiyatrosu'nda oyun provası var. Konu gurbette olmak. Bal börek yesen adı gurbet neticede. Misal herkes boş zamanlarında at binmeye başlamış, spor salonlarına dadanmış. İzmir'e gidenler de yok değil. Her boş gününde İstanbul'a dönen de var, aylardır evine uğramamış olan da..

Kaza sahnesinin videosu da burada, hizmette sınır yok farkındaysanız!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER