Güzel Köylü'de hayat var, tadını çıkar*

Sahne çekildi. hepimizin üzerinden kamyon geçti sanki. Kısa bir nefes molası veriliyor. Onca dramatik bir sahneden sonra hiç kimse, "Ay çok hislendim, biraz Sırça Köşkü'me çekileceğim." demiyor. İş devam ediyor çünkü. Ahmet Mümtaz'ın son çekim günü ve son sahnesiydi. Berk sahnenin devamını yani 18. bölümün başını çekecek. Ne olacak? Bilmiyorum. Sormadım da. Ben de sizin gibi izleyerek öğreneceğim.

Bu arada Baykut Badem de sete geldi demiştim. "Kim var bu sahnede baba Baykut mu, oğul mu?" diyorum. İkisi de, diyor. "İkisinden de var. Hem Ata, hem de babamdan kalan bir anıydı. Yıllardır yazmak isterdim ama öyle alelade bir yere monte edebileceğiniz bir sahne değil. Burada tam yerine oturdu." diyor. Oturdu Badem evet, sağ'ol. Sahne geldi tam kalbime yumruk gibi oturdu. Yazanın, çekenin ille de oynayanların gönlüne bereket.

Hikayedeki duruşu sebebiyle gıcık olduğum Kaan'a can veren Mehmet Ali Nuroğlu da sete uğruyor. Arkadaş biriniz de tatlı olmayın? Yok! Mümkün değil. Ama tedbiri elden bırakmıyorum, az bi kol boyu mesafe bırakıyorum Nuroğlu'na çünkü onu seversem Kaan'ı da sevmem gerekecek. Nuroğlu gerçek bir Güzel Köylü olmuş. Yakın zaman önce köyden bir ev almış. Güzel bir yer, gördüm. Huzurla, keyifle yaşasın.

Vedalaşıyorum set ekibiyle. Yağmur başlıyor. Zaten sahnenin sonuna doğru bulutların da yüzü ekşitmeye başlamıştı. Biz arabaya bindiğimizde, iniyor damlalar peş peşe.. Bana unutulmaz üç set günü yaşatan ekibe veda ediyorum. Az daha kalsam dönmezdim, pek sevdim o suskun köyü. Neden, bilmiyorum. Oysa içinden Güzel Köylü'yü ve telaşını alınca sıradan bir Ege köyünden fazlası değil neticede..

Otele dönüyoruz. Setten, "Az işim var ama geleceğim" diyerek ayrılan Filiz Ekinci otele geliyor. Sırf benim için yanlış anlamayın sakın. Bana Güzel Köy anısı vermek için. Üzerinde Güzel Köy manzarası olan seramik bir kupa ve Ali İpin'in çektiği fotoğraflardan yapılmış magnetleri hediye ediyor. Geçtir, erkendir demeden, arkadaşınız olsun isteyeceğiniz tür insanlardan Filiz Ekinci de.

Ahmet Mümtaz'ı akşam uçağı için havaalanına bırakıp yine Ömer Bey ile İstanbul yoluna düşüyoruz. Gold Film nezdinde bütün Güzel Köylü ekibine teşekkür ederim. Ağzınızın tadı hiç bozulmasın! Çoktan hoplatmalı zalim Söke yolu boyunca aklıma yazıyorum set ziyaretini de, Pazar günü okuyacağınız röportajı da, ince ince..

Böyle işte..
R.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER