4N1K Yeni Başlangıçlar: Her şey çok daha akıcı, çok daha komik olacak!

Cihan Şimşek - Sinan Yorulmaz
4N1K artık FOXplay ile dijital ekrana taşınıyor. Bu değişiklik size nasıl yansıdı, internet üzerinde yayınlanacak bir dizide yer almak konusunda tereddütleriniz oldu mu?
Hiç tereddüt yaşamadım aksine bu değişiklik beni mutlu etti. Yaşadığımız dijital çağda 4N1K’nın da bu platformda izleyiciyle buluşacak olması çok heyecan verici. Sabırsızlıkla setin başlamasını bekliyorum.

● Dijital platformlarda yer alacak olması dizi süresini etkiledi mi? Yine alıştığımız düzende mi devam edecek yoksa sürede bir kısalma mevcut mu?
Elbette farklılıklar var. Dijital platforma geçişin en güzel yanı da var olan düzene alternatif getirmesi aslında. Umarım televizyon dizilerinde de en yakın zamanda benzer değişiklikler olur. İzlemesi güzel fakat özellikle çalışan ekip için bu değişikliklerin en yakın zamanda gerçekleşmesini isterim.
 
Türkiye’de dijital platformlarda birkaç yıldır güzel işler üretilmeye başlandı. Bu konuda düşünceleriniz nelerdir?
Son yıllarda internet dizilerinin izleyiciler tarafından tercih edilirliği oldukça arttı. Özellikle yabancı projeler daha da ilgi çekiyor. Dijital platformların ülkemizde kurulması ile birlikte biz de çok güzel projeler yapmaya başladık ve daha da iyilerinin yapılacağına inanıyorum.
 
Canlandırdığınız karakterlerin bir özelliğini kendinize alacak olsanız, bu ne olurdu?
Sinan’ın en çok sabrını seviyorum. Bu özelliğinden biraz bana geçse keşke J Ben sabırsızım, hemen her şey o an olsun bitsin isterim.
 
#TeamAli ve #TeamBarış savaşları sosyal medyada hız kesmeden devam ediyor. Peki siz olsaydınız kimi seçerdiniz?
 Bu rekabet beni aşar, o yüzden karışmak istemiyorum.
 
● 4N1K dizi olarak ekranlara geldiğinde, daha önce kitapları ve filmleri ile tanışmamış birçok izleyici de seyretti. FOXplay ekranlarında kitap uyarlaması olarak izlemeye devam mı edeceğiz, yoksa bizi yenilikler bekliyor mu?
Dizi olarak televizyonda olması farklı bir kesimin de dikkatini çekti ki bizlerin de tam olarak istediği buydu. Hikayenin ruhunu bozmadan devam etme isteğindeyiz. Tabii ki yenilikler olacak, çünkü hikaye devam ediyor. Karakterler şu ana kadar filmlerden dizinin son bölümüne kadar değişim sürecine girmişlerdi. Artık çocuk değiller ama çocukluklarını da hiç kaybetmeyecekler, sadece büyüyorlar. Bununla birlikte yenilik dediğimiz aslında daha komik, daha aşık, daha arkadaş, daha eğlenceli, daha dost…
 
Sette ve sonrasında geçirdiğiniz eğlenceli anlara paylaşımlarınız aracılığı ile ortak olabiliyoruz. Çete özel hayatında da dizide olduğu gibi mi?
Tabii ki. Bu soruyu hep sordular bize, gerçekten iyiyiz. Birbirimize sahip çıkıyoruz. Her ne kadar profesyonel bir iş yapıyor olsak da şanslıyız ki normal hayatta da iyi anlaşıyor olmanın keyfini çıkarıyoruz 3 senedir.
 
Hepiniz liseden mezun oldunuz ama herkes gibi bir parçanız lise koridorlarında kalmış olmalı. Dizide kendi yaşadığınız lise hayatından parçalar gördüğünüz oldu mu?
Ben lisede biraz haylazdım diyebilirim. Dizideki gibi grubumuz vardı ve tüm olayların içinde olurduk bir şekilde. J
 
4N1K sizin için ne ifade ediyor?
Onlar benim ikinci ailem.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER