Bu da mı A değil??!!
"Şu maskenin altından bir kez de gerçek A çıksaydı kendimi keseceğim!"
Tüm dünyayı 4 genç kızın yaşadığı gizemli olaylar ve “A kim” sorusuyla 6 sezon boyunca peşinden sürükleyen Pretty Little Liars’ın yerli uyarlaması Tatlı Küçük Yalancılar 13. bölümüyle ekran yolculuğunu sona erdirdi.

Öncelikle şuraya her hafta “yine beynimiz yandı” fikirli cümlelerle giriş yapan bana ve izleyicisine, Akasya’nın gönderdiği “tatlı küçük beyinleriniz yanmasın diye açıklıyorum” selamını alıyor ve teşekkür ediyorum. Sana da selam canım, ama beyinler yandı yine, yapacak bir şey yok.

"Bu defa maskenin altındaki gerçek A diyorsun yani, hayatta inanmam!"

Şimdi; önce A kim çıktı, oradan başlayalım. Bizim “aaa ölmemiş meğerse” diye izlediğimiz kişi; aslında Açelya değil, onun ikizi Akasya’ymış. Açelya’nın annesi, Cesur doğduktan sonra, Selim User adında biriyle evlilik dışı bir ilişki yaşamış ve ikizlere hamile kalmış. Selim Bey, ikizlerin babasının kendisi olduğunu öğrenince kızları istemiş. Sonunda kızları paylaşmaya karar vermişler. Açelya annesinde kalırken, Akasya ise herkese “denizde boğulu” denerek babasına verilmiş. Öz babasının yanında, onun evliliğinden olan ağabeyi Eren ve üvey anneyle büyüyen Akasya ise, gerçek annesi tarafından dışlanmış olmanın acısıyla olsa gerek, bir akıl hastalığına sahip olmuş. Bu hastalık da aslında Eren’in sandığımız, çift kişilikli olmakmış. Yani bizim Eren Hoca bir kedi yavrusu kadar masummuş meğer.
 
 Canım adının ne olduğu fark etmez. Biz sana hiç kanmadık, onu bil!
 
Babası öldükten sonra üvey annesi tarafından akıl hastanesine gönderilen Akasya, zaman zaman hastaneden kaçıp Açelya’yı gözlemiş ve ona duyduğu kıskançlıkla A adıyla tehdit mesajları göndermiş. Açelya, Akasya’yı fark edince, tanışıp herkesten gizli görüşmeye başlamışlar. Açelya bu dönemde Eren’le de tanışmış. Ancak Akasya bu süreçte de Açelya’ya tehdit mesajları göndermeye devam etmiş. Açelya mesajların ondan geldiğini fark ettiğinde de, Akasya onu boğarak öldürmüş ve hastalığının da etkisiyle, Açelya’yı kızların öldürdüğüne kendini inandırmış. İşte bizim hikâyeye dâhil oluşumuz da burada başladı hatırlarsanız.
 
Hani hep diyordum ya, A’nın kim olduğundan çok sebeplerini merak ediyorum diye. İşte finalde açıklanan, A’nın kızları tehdit etme sebebi böylece “cuk oturmuş” oldu. Bu kadar tehdit ancak böyle bir sebeple açıklanabilirdi.
 
Ah ah, yok yere gitmiş ya Eren Hoca!
 
Peki diğer sorular? Mesela Eren neden öldü? Eren, Akasya-Açelya görüşmelerinden haberdar olunca, Akasya’nın hastalığını bildiğinden durumdan hoşlanmamış. Bunun için de ikizler bir plan yapıp, Akasya’yı öldü göstermişler. Eren buna inanmamış ve A’nın Akasya olduğunu da anlamış. Açelya ölünce de, Akasya’nın yani A’nın peşine düşmüş. Akasya bu süreçte A takımını oluşturmuş olmalı. Bölümün başında Vecip Komiser’den öğrendiğimize göre A’nın en güçlü müttefiki de Müge olmuş. Bu arada zaman zaman kendisinden şüphelendiğimiz komiserime özrü borç biliyorum, oysa ne tatlı komiserimizmişsin sen!

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER