Kalp Yarası: Yeni sayfalara

Kalp Yarası: Yeni sayfalara
Yakışıyorsunuz #AyFer ^^
Yenilikleri sever misiniz? Ya da yeni olan bir şeyi? Yoksa körü körüne eskilere bağlı yaşayangillerden misiniz? Belki de biriktirmektir sorun? Her şeyin yenisi dostun eskisi mi mesela? Hayır, ben bunu katiyen kabul etmiyorum diyerek yeni tanıdığınız kişilere tüm dünyanızı mı açıyorsunuz?

Ne kadar karmaşık olay örgüleri değil mi? Birini açayım derken öbürü akla takılıyor ya da bambaşka yere evriliyor sözcükler. Kime nereden baktığınızla ilgili aslında her şey. Ferit ve Hande. Ailelerinin çocukluktan beri akıllarına kazıdıkları isimler, başkalarına sevdalanmayı hiç düşünmeyenler. Hataya yer bırakmayan aileler ve gelinen sonuç.

Güzel oldu güzel, bakmayın bu kısa ağır dram ağıma...

İyi ki aslında, evet evet iyi ki Hande'yi gördü ve rest çekti Ferit. Belki ilk defa karşı geldi ailesine ve kendini vurdu yollara. Derken aşkı tattı. Bir anda karşısındaki oyun arkadaşı eş oldu, boşandı, şimdi de çocuğunun annesi olacak. Bingo.... As bayrakları as as as geliyor Baby Sancakzade.

Ferit'i öyle düzgün çizdiler ki bize bazı davranışlarına asla anlam veremiyoruz. Mesela bölümde aracıyla hız yapması. Sen tek başına araç kullansan bile yapmayacağın durumu yanında hamile eşin varken neden yaparsın? İçine kim kaçtı Ferit'in?

Hande'nin gecenin bi' vakti onca olay sonrası cümbür cemaat konağa gelişine ne demeli? Gövde gösterini yapacağın zaman mı? Heee yok Yaman'ın Adnan'ın oğlu olduğunu öğrendi ya bırakmaz peşini. Kimse de çıkıp bu kız neler yapıyor demiyor ya deliriyorum. Kimse diyorum çünkü Ayşe bile "Bir daha bir daha bir daha" Diye söylendi. Hande sana neler yaptı eyyyy Ayşe? Aç gözünü de bak, azıcık dişli ol be kızım. Az daha sadece sana değil bebeğine de zarar verecekti. Hani o İstanbul'da tek başına tüm dünyaya kafa tutan koca yürekli Ayşe. Hemen mi aşık oldu da iki büklüm dolaşıyor ortalarda. Biraz çeki düzen, lütfen.


Uyumunuz güzel de.... O saat ne beeğğğğğ

Ferit'in bebeği öğrendiğindeki sevinci de azdı, saati de gözüme battı. Heybetli dediğimiz karakter hemen bozmak zorunda mı eyyyy senaristler??? Heybetli dediysek büyüdüğü aile içerisindeki duruşu, tavrı, hali, edası. Umarım toparlar, güveniyorum ona göre...


 Ayşe daha güçlü olabilirsin, güveniyorum sana kızım 

Azade'nin Hande'nin yaptıklarını öğrendikten sonraki tavırlarına, Ayşe'nin yanına gidişine (ki yangından da o kurtardı) sevindim. En azından hatasını anlamaya başladı. En azından haksızlık ettiğini gördü. Sanırım en sevdiğim sahneydi Ferit ile Ayşe'nin konağa girerken geçmişteki sözlerini yutan aile bireylerini görmek. İşte görmek istediğimiz sahneler, yeap...

Yeni bir sayfa açıldığına inanmak istiyorum. Yeni bir zaman kapısı açılsın, yeni gizemli kafeyi isteyen karakter de geldi. Yaman'ın da planları da su yüzüne çıkıyor. Betül garibim üzülmesin ama. Yanardöner olmazsan Yaman iyi olacak. Hande'yi mantıklı işler peşinde koşturursanız sevinirim.

Gökhan Alkan ve Yağmur Tanrısevsin uyumuna da bir kez daha kalp kalp der, kaçarım. Yeni yollara, yeni yerlere, eskiyi cebe kaydedip yeni bembeyaz sayfalara... Her ne olursan olsun, uzaklarda ya da yakınlarda #AyFer mutluluğu kucaklasın.

Sevgiler. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER