Kalp Yarası: Korksun dünya bu aşktan*

Kalp Yarası: Korksun dünya bu aşktan*
En birinciiiiii şipppppp #AyFer ^.^
Yaz sezonuna damgasını vuran dram dizisine hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Şöyle sağdan soldan alalım sizi yerinize. N'oldu yüzünüzdeki şaşkınlık da neyin nesi? Evet, evet size söylüyorum hanımefendi. Klasik yaz sezonu dizilerinden değil mi? (Tamam tarzınız değişiklere alışkın) Üstüne üstlük dram ve konak. (Sadece kış sezonu dizileri mi konak içinde olabiliyor) Ooooo teaserları da çekmemiş sizi. Ama bakıyorum da baya baya izliyorsunuz severekten, eğlenerekten...

Bingo, teaser görmüştüm ama ilgimi hiç çekmemişti. Sanırım sürpriz yaptı yaz sezonu bana, teaser bile ilgimi çekmemişti. Oysa şu anda bana bu yazıyı yazdıran yeni bölüm 2. fragman. (Şurayı gözlerini kapatan maymun emojileriyle doldurabilirsiniz.) Nasıl güzel başladı basıl ilerliyor ve nasıl kulakların aşina olduğu jenerik müziğidir yahu. (Başlık başka parçaya ait, sıra gelecek ona da.) Efenim başroller uyumlu bir yerde dursun yan rollerin uyumu başka yerde ilerlemeye devam etsin. Ferit karakterini canlandıran Gökhan Alkan evet yine kalpli bir dizide, evet yine jön haliyle^^ Ferit karakteri cuk olmamış mı ama yaaa??? Geleneğine bağlı, asiliğini kibarlıkla harmanlamış, sözünü asla ve asla esirgemeyen bir adam. (Tamam bi' ihtimal Azade'nin oğlu olmayabilir yalnız konu o değil şimdi.)

Dizi detaylarına değil de hemen yeni fragmana alayım sizi. Tam aradığımız fragman değil mi canım seyirci? Tam istediğimiz fragman kesimi değil mi canım seyirci? Bikaç kez üst üste izlemedik mi canım seyirci? (Durmadan replay yapanlar yoruma mum diksin.) Açılmalarını beklerken yavaş yavaş 6. bölüm, gayet makul. Malum daha ne entrikalar ne kavuşamamalar olacak. Yaa aslında işin özü sanırım o "ilk sevme hali" sonrası mutluluk ve finale geçiş ya da hüzün ve finale geçiş.

Size de sorayım: Aklınızdan fragmanı izlerken;

"Alaz alaz yanalım
Nirvana'ya varalım
Korksun dünya bu aşktan, kıyamet koparalım" sözleri geçmedi mi yaniii???

Mesela Ayşe'nin şu sözleri söylediğine eminim ama kanıtlayamam: 

"Topladım tüm cesaretimi
Hadi beni al canına
Vallahi billahi gitmem
Bavulum dolu tıka basa"

ve Ferit tam şunu dememiş midir?: 

"Bu hikaye seninle başlar, teninde bitsin, ah"

Tamam tamam bu yazın en sevdiğim parçalarından olabilir, yine de torpil geçmiyorum çok ciddiyim. Fragman dönerken bu sözlerle izledim bikaç kez. Çünkü Ferit'in asıl hikayesi tam da orada başladı. Hande değildi aşık olduğu, evlenmek istediği kadın. Hande ona sadece annesi tarafından sevmesi dayatılan bir kadındı. Kalbini hiç dinleyememişti ki Ferit. Ama işte o bi' an onu yeni bir yola, yeni bir hikaye yazmasına yönlendirdi. Pek de güzel oldu, çok da güzel oldu. Haaaa Merve Çağıran Hanımcığım çok güzel Hande oldunuz hem de çok. Bu ayrı mesele. 

Ayşe'nin bir başına ayakları üzerinde durması, kimseden destek almadan on bin tane iş yapması öyle kıymetli ki hele hele konak içinde ayar verirken Azade'ye mest oluyorum. Arada sakin olmasının nedeni de Ferit tabisiii... Kıyamıyor, aşkı ondan tanıyor çünkü. Hayatta böyle adamlar da var diyen Ayşe için Ferit de aynısını diyor. (Offff çok aşk çok alev anneciiimmmmmm <3)


Ferit: Sağ ol kardeş
Yaman: Ne demek kardeş
Ben: Siz cidden kardeşsiniz smile

Her şey yeni başlıyor herkes için. Özellikle Sancakzadeler için. Alışılmışın dışına şimdi çıkmaya başladılar, aslında gerçek hayatla tanışmak diyelim. Kuklayken canlanıyorlar, harekete geçmek için bir işaret gerekliymiş sadece. İşaret demişken iz ve işaretleri iyi okumlarsak zaten hayatın bizim için neler yaptığını da görürüz. Haaa çok zor o ayrı. Ama Ferit, tam da Hande ile Yaman'ı gördüğünde bu işareti yakaladı. Büyük yıkım öncesi yara almayı tercih etti ve Ayşe bir ışık gibi doğdu ömrüne. (Hande'nin kendisini aldattığını annesine söylememesi var ya işte orada bi' yakınlaştık seninle Ferit)

Yağmur Tanrısevsin ile Gökhan Alkan'ı bizlerle buluşturan dizinin cast direktörü Gözde Elmas'a kocaman kalpler, sevgiler, balonlar, çikolatalar. ^^

Yeni bölümü heyecanla ve gözlerimizden kalp çıkarak beklerken benim fragmanı izlerken sürekli kafamda çalan parçayı aşağıya usulca bırakıyorum. İyi seyirler herkese şimdiden. Yaşasın en birinci şipi #AyFer olanlar. ♥

Sevgiler... 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER