2016'nın gerçek hayattan uyarlama yabancı dizileri

9. The Young Pope, 10. Dark Angel
9. The Young Pope

Listenin izlemediğim için son sayfaya koyduğum iki dizisine siz de hoş geldiniz.

İtalya, Amerika, İspanya, İngiltere ve Fransız ortak yapımı olarak ekrana gelen dizi, bazı ülkelerde şimdiden yayınlandı bile. Amerika'da da HBO tarafından Ocak'ta yayınlanacak. İlk sezon 10 bölüm, başlamadan ikinci sezon onayı aldı.

Başrolünde ünlü oyuncu Jude Law'un olduğu dizi, ilk Amerikan Papa olan Papa Pius XIII'in dönemini anlatan bir yapım. Diane Keaton da onun bulunduğu noktaya gelmesi için yardımını esirgemeyen Rahibe Mary'yi canlandırıyor.
10. Dark Angel

Elimizde bir seri katil hikayesi daha var, bu seferki bir kadın seri katilin hikayesi. Kendi kocaları ve çocukları dahil pek çok kişiyi öldüren İngiliz Mary Ann Cotton'un hikayesi anlatılıyor. ITV kanalında iki bölüm olarak yayınlandı.

Başrolde de özellikle Downton Abbey dizisiyle tanınan Joanne Froggatt bulunuyor.


Not: Good Girls Revolt ve Houdini and Doyle dizileri içinde gerçek hayattan karakterler barındıran ama gerçekten ziyade daha çok kurgu olayları konu aldığından onları dahil etmedim.

Gerçek hayattan uyarlama diziler bir şeyi atlamadıysam bu kadardı efendim. İlginizi çeken oldusa şimdiden iyi seyirler. Yazıyı yakın zamanda karşımıza gelecek bir başka diziden bahsederek kapatayım diyorum.

> Bonus: Feud

American Horror Story ve American Crime Story'nin arkasındaki isim Ryan Murphy'den bir dizi daha geliyor. Bu seferkinde her sezon ünlü isimler arasındaki medyaya yansımış kavgalar/anlaşmazlıklar/skandallar anlatılacak.

İlk sezon ise Joan Crawford ve Bette Davis arasında What Ever Happened to Baby Jane? (1962) filminin çekimleri sırasında yaşanan savaş anlatılacak. Başroller Susan Sarandon ve Jessica Lange'te. Kadroda Catherine Zeta-Jones, Sarah Paulson, Stanley Tucci, Kathy Bates ve Alfred Molina gibi isimler de var. Sezon sekiz bölüm.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER