2016'nın gerçek hayattan uyarlama yabancı dizileri

3. American Crime Story, 4. Medici: Masters of Florence
3. American Crime Story

Benim bebekliğime geliyor ama O.J. Simpson'ın cinayet davasına tanıklık edenler vardır. American Horror Story'nin yaratıcısı Ryan Murpy, yine FX kanalına bu sefer bu diziyi hazırladı.

Merkezinde malum, 'suç' konusu var. İlk sezonda da karısını ve onun bir arkadaşını öldürmekten dolayı 1995'te yargılanan dönemin eski ünlü futbolcusu ve aktörü O.J. Simpson'ın davası. İçinde Kardashianları bile barındıran, haftalarca canlı yayınla TV'den yayınlanan 10 bölümlük bir davanın hikayesinden bahsediyoruz.

Sarah Paulson dahil olmak üzere 9 Emmy ödülü kazanması da dipnot. Listenin en sevdiğim ikinci dizisi bu olmakta. İkinci sezonda Katrina Kasırgası ve kurbanlarının yaşadıkları anlatılacakmış.
4. Medici: Masters of Florence

Da Vinci's Demons izleyenler Medici ismine aşinadır. Tarihe iz bırakmış ailelerden Medicilerin üç jenerasyonu ve yaşadıkları bu dizinin merkezinde.

Bu sefer elimizde RAI 1'ın yayınladığı bir İtalyan dizisi var ama İngilizce sürüme ve Türkçe altyazılara da ulaşabilirsiniz. İlk sezon sekiz bölüm, ikinci sezon onayını aldı bile. Dustin Hoffman Giovanni de' Medici'yi, Richard Madden da Cosimo Medici'yi canlandırıyor.

Dizinin girişinde Giovanni zehirlenerek öldürülmekte. Sonrasında hikaye 20 yıl öncesine 'de' gidiyor. Geçmiş zamanda işleri bankacılık olan ailenin yükselmek için yaptıklarını izlerken, günümüzde de Cosimo'nun başında olduğu ailenin düşmanlarıyla mücadelesini, Floransa'nın yönetiminde olup bitenler, katil arayışı gibi konular işleniyor. Hep beraber çekmediğimiz çile de kalmıyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER