2016'nın gerçek hayattan uyarlama yabancı dizileri

5. Rillington Place, 6. The Secret
5. Rillington Place

Gerçek hayattan uyarlama dizilerin en önemli malzemesi elbette cinayetler ve seri katiller. Bu dizi de tarihin ünlü seri katillerinden John Christie'nin yaptıklarını anlatıyor. Kanal BBC One, bölüm sayısı üç. Mini dizi ve ucu kapalı. Dizinin bir özelliği her bölümü bir karakterin gözünden devam ettirerek anlatması. Zaman atlamalarıyla bütün hikayeyi kapsıyorlar.

Hikayeye dayanan 1971 yapımı 10 Rillington Place isminde bir film de bulunuyor. Karşımızda da yaş ayrımı yapmayan ama sadece kadınları öldüren, kaç kişiyi öldürdüğü tam olarak bilinmeyen birisi var. Adam resmen insanı gün geçtikçe rahatsız den türden bir tip.
6. The Secret

Listenin en yakın tarihli dizisi bu. Yine İngiliz, bu sefer ITV'den. 90'lardan başlayıp yaklaşık 20 yılı dört bölümde kapsayan bir mini diziden bahsediyoruz.

Evvel zaman içinde aynı kasabada yaşayan bir kadın ile bir adam birbirine aşık olurlar. Ancak ikisi de evlidir ve sonunda bir plan yaparak birlikte olmak için eşlerini birlikte öldürürler. Dizide de işte tüm bu süreç ve nihayetinde 2011'de ortaya çıkan 'sır' anlatılıyor. Kadın neyse de başroldeki adam da John Christie kadar seviyesi aşağılarda ve şeref konusunda eksiklik sorunu olan birisi.

İki dizi içinde seçmem gerekirse bunu tercih eder gibiyim ama bu tarzda işler zaten ilginizi çekiyorsa bir bakıverin.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER