Bir devre ismini veren Kraliçe: Victoria

Bir devre ismini veren Kraliçe: Victoria
Kısa bir süre önce 90. yaşını kutlayan II. Elizabeth, 63 yıldan uzun süredir tahtta ve hatta bu alandaki rekoru elinde de bulunduruyor. Ama tabir-i caizse Britanya'da Elizabeth'ten önce en az onun kadar tahtta kalan Victoria vardı. Bir devre ismini vermesinin yanında, imparatorluğun zirvesini yaşadığını yıllarda başta olan kraliçeydi.

Babasını sekiz aylıkken kaybedip hiç tanıyamayan Victoria, amcası vefat edip de taht sırasını kendisine gelmiş bulduğunda ise sadece 18 yaşındaydı. İşte, İngiliz kanalı ITV de bu dönemden itibaren başlayarak Victoria'nın hayatını dizi olarak izleyici karşısına getirdi. Döneminin ilk yıllarında yaşadıkları, saray hayatı ve Prens Albert ile olan evliliği de elbette buna dahil.

Çok da değil aslında, sezonu sekiz bölüm sürecek olan bir dizi. Şimdiye kadar da iki bölümü çıktı. Siz ne dersiniz bilmem ama merkezinde krallıkların, sarayların veya asaletin olduğu tarihi dramaları daha bir çok seviyorum. Victoria'yı da o nedenle özellikle denemek istiyordum. Şimdiye kadar gördüklerimden de yeterince memnun kalınca elim işte bu ilk bakış yazısına uğradı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER