Yeni dizi The Halcyon MIPCOM 2016'da gösterilecek

Yeni dizi The Halcyon MIPCOM 2016'da gösterilecek
MIPCOM 2016’da, Sony Pictures Television’ın merakla beklenen yeni dönem dizisi “The Halcyon” un ön gösterimi yapılacak.

Fransa’nın Cannes şehrinde, 17-20 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan ve televizyon sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen MIPCOM, bu yıl da pek çok diziye ev sahipliği yapacak. Bu yılın iddialı yapımlarından biri olmaya aday, Sony Pictures Television imzalı “The Halcyon” dizisinin ön gösterimi de MIPCOM 2016’da gerçekleştirilecek.

Left Bank Pictures ve İngiliz ITV kanalı işbirliğinde çekilen 8 bölümlük mini dizi “The Halcyon” 1940’lı yılların İngiltere’sinde geçiyor. Dizide, II. Dünya Savaşı’nın başlarında, Londra sosyetesinin merkezi olan beş yıldızlı bir otelde yaşanan olaylara yer veriliyor. O dönemin etkileyici müzikleriyle harmanlanmış olan yapımda, farklı sosyal tabakalardaki ailelerin yaşantısı, siyaset, iş hayatı ve ilişkiler dâhil pek çok konuya değiniliyor.

İngiltere’nin en beğenilen iki oyuncusu Steven Mackintosh (Luther) ve Olivia Williams’ın (Anna Karenina) başrollerini paylaştığı dizinin kadrosunda Mark Benton, Kara Tointon, Alex Jennings, Matt Ryan, Hermione Corfield gibi isimler yer alıyor. Charlotte Jones tarafından yaratılan dizinin yapımcılığını ise Sharon Hughff, Andy Harries ve Chris Croucher üstleniyor.

The Halcyon’un ön gösterimi, 16 Ekim tarihinde Palais des Festivals’de yapılacak. Bütün katılımcılara açık olarak gerçekleşecek ön gösterimin ardından dizinin yapımcılarının katıldığı bir panel düzenlenecek. Dizide kullanılan iki şarkının bestecisi, ödüllü müzisyen Jamie Cullum ve İngiliz sanatçı Beverley Knight’ın da bu özel etkinliğe konuk olarak katılması bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER