MIPCOM 2016'nın ilk günü dolu dolu geçti

MIPCOM 2016'nın ilk günü dolu dolu geçti

17-20 Ekim arasında Cannes'da düzenlenen MIPCOM'un ilk günü oldukça dolu dolu geçmiş durumda. Birçok yapım şirketinin arasında içerik anlaşması yaptığı ilk günden gelen bazı haberler şu şekilde:

Netflix, yeni dizi The Same Sky'ın yayın haklarını üstlendi

ZDF/UFA Fiction/Beta Film ortaklığında hazırlanan The Same Sky dizisinin detaylarından ve MIPCOM'da yer alacağından şu haberimizde bahsetmiştik. MIPCOM'un önemli yapımlarından olması beklenen The Same Sky, beklenen karşılığı verdi ve pek çok pazara olan satışını tamamlandı.

İtalya (Rai), Fransa (Frace 3), Belçika (VRT), İzlanda'da (RUV) yayınlanacağı kesinleşen dizinin daha önce de İsveç (SVT), Danimarka (DR), Norveç (NRK), Finlandiya'daki (YLE) yayını için anlaşmalar tamamlanmıştı. Dizinin dili İngilizce olan bölgelerdeki yayın hakkını ise Netflix satın aldı.

Timeless, dünyaya açılmaya başlıyor

Sezonun yeni dizilerinden Timeless, pek çok ülkedeki yayını için anlaşmasını MIPCOM'da tamamladı. Dizi İngiltere'de E4 kanalı, Japonya'da ve Portekiz'de AXN, Hindistan'da Colors Infinity, Çin'de Sohu, İspanya'da Moviestar, İtalya'da Fox ve Orta Doğu bölgesinde OSN aracılığıyla yayınlanacak.

Midnight Sun, MIPCOM'da yıldızı parlayan dizilerden birisi oldu

17 Ekim'de MIPCOM'da tanıtımının yapılacağını ve detaylarını şu haberimizle duyurduğumuz Midnight Sun, beklendiği gibi MIPCOM'un öne çıkan yapımlarından birisi oldu. StudioCanal'ın pazarlamasını yaptığı İsveç-Fransa ortak yapımı dizinin Almanya (ZDF), Avustralya (SBS), İsrail (HOT), Norveç (NRK), Danimarka (DR), İzlanda (RUV), Finlandiya (MTV3), Belçika (VRT) ile Belçika-Hollanda-Lüksemburg'ta (Lumière) yayınlanması için kanallarla anlaşmaya varıldığı açıklandı.

Dizi, 23 Ekim'de İsveç kanalı SVT'te yayınlanmaya başlayacak.

NBC Universal Telemundo International Studios ile dünyaya açılmaya devam ediyor

NBCUniversal şirketine bağlı Telemundo Enterprises, MIPCOM'un ilk gününde yeni kurulan Telemundo International Studios (TIS) ile dünyaya açıldığını duyurdu.

Ülkenin bir numaralı İspanyolca kanalı haline gelen Telemundo'nun arkasında olan Telemundo Enterprises'ın başarılı geçmişinin ardından ülke dışına yönelecek olan TIC de uluslararası marketlerin ve platformların ihtiyacını karşılayacak yüksek kalitede dizi ve içerik üretiminde bulunacak. Şirketin başkanlığı ise Marcos Santana'ya emanet edildi.

Scripps Networks Interactive, 100'den fazla formatla MIPCOMda!

İngiltere merkezli Scripps Networks Interactive, iddialı ve zengin içerik sunan bir yapım şirketi olarak MIPCOM'daki yerini almış durumda. Şirket 100'den fazla formatın haklarını satışa sunarak bu sene daha öncekinin iki katından fazla yeni içerikle Cannes'da yer almış olacak.

Şirketin yemek, ev ve seyahat baş kategoriler olmak üzere potföyünde olan pek çok içerik arasında Cooks vs. Cons, Chopped Junior, Star Kids, Brothers Take New Orleans, Flip or Flop, Tiny House, Big Living, Expedition Unknown Hunt for the Yeti, Deadly Possessions ve Secret Eats with Adam Richman yapımları da bulunuyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER