Haftalık reyting analizi: Scream Queens, Bob's Burgers ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Scream Queens, Bob's Burgers ve diğerleri
Şükran Günü haftasında olduğumuz için nispeten boş ve seyircisiz bir haftayı geride bıraktık.

Pazar günü bizde de Show TV’de yayınlanan American Music Awards tarihinin en düşük reytingini alarak hayal kırıklığı yarattı. Üstelik bir önceki en düşük reytingiyle arasında neredeyse bir puan var. Seneye bakalım bu durumu toparlamak için ne hamlelere başvurulacak. Fox’un komedi bloğunda Son of Zorn yerine Bob’s Burgers yayınlandı ve hayranlarını sevindirecek, kanalını sevinçten havalara zıplatacak bir sonuç aldı. Fox’un animasyonları cidden joker kartı gibi nereye koysanız aynı işi yapacak, yıllarca kanalı sırtlayacak gibi duruyorlar. Maşallah diyelim.

Pazartesi günü Timeless, CBS’in Scorpion’ına geçilerek tehlike sinyalleri verdi. Sonuçta The Voice arkasından yayınlanan bir işin CBS’in en düşük reytingli komedisinin arkasından yayınlanan işe yenilmesi kabul edilebilir bir durum değil. Bu yüzden, Timeless ile ilgili tahminleri değiştirme zamanı geldi geliyor, bir sezon daha denenebileceğine inancım azalıyor.

Fox’un salı akışı o kadar izlenmiyor ki, New Girl ve Brooklyn Nine-Nine için tehlikedeler diyemiyorum. Zira daha iyi bir alternatifleri yok, yerine gelince daha çok izleneceği garanti bir iş yok. Kanalın seyircisi yokken oraya ne koysan ancak bu kadar izlenecek zaten. Fakat Scream Queens için durum aynı değil. Artık reytingler The CW seviyesinde, kurtarılacak bir durum kalmadı. Eğer Ryan Murphy stüdyoya “Scream Queens yapmazsam diğer iki dizimi de size vermem,” deyip tehditler savurmuyorsa bu dizi bitecek diyebiliriz.

Çarşamba arife, Perşembe Şükran Günü, Cuma Black Friday darken ekranlar bomboştu. Bir tek CBS Perşembe akışını yayınlama kararı almıştı, ama The Big Bang Theory’siz. Diziler kendi ortalamalarının çok daha aşağısına düşmediler diyebiliriz.  İşin ilginç tarafı Rosewood ve Pitch tekrarları neredeyse yeni bölümler kadar izlendiler. Umarım o gün ekran karşısına geçen insanlar özellikle Pitch’i keşfetmişlerdir de diziye veda etmek zorunda kalmayız. Tabii Amerika şu an tatil modunda olduğu için son Perşembe reytingleri gelmedi, durum bir miktar değişebilir.

Yılın sonuna yaklaşırken ben artık Ocak dizilerini beklemeye başlıyorum. Yeni kan, yeni heyecan lazım!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER