Haftalık reyting analizi: Modern Family, Timeless ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Modern Family, Timeless ve diğerleri

ABD bu hafta gündemini ve TV ekranlarını işgal eden başkanlık seçimlerini geride bıraktı. Salı akşamı doğal olarak TV’de başka hiçbir içerik yoktu. Ama haber kanallarına özellikle de son bir ayda kaçan bir grup seyircinin de ufak ufak dizilerine dönmesini ve rakamların bir tık artmasını bekleyebiliriz. Seçimlerin reytinglerdeki etkisi haftaya kendisini gösterir.

Bu haftaki reyting sonuçlarından sonra ellerinizi havaya kaldırıp Secrets and Lies ve Quantico’ya el sallamaya başlayabilirsiniz, artık pek kurtuluş şansları kalmadı. Elementary, eğer CBS satacak bölüm biriktirmek için para kaybetmeyi göze almazsa o da bu sene veda edebilir, iş stüdyonun iç dinamiklerine kaldı. Fox’un komedi bloğunda The Last Man Earth ve Son of Zorn tehlikedeler diye düşünüyorum, yine de kanal pek parlak bir durumda olmadığı için yerlerinde durup yağlarında kavrulsunlar fikri özellikle de ilgi için geçerli olabilir.

Pazartesi günü The Voice’un ardından Timeless yerine Saturday Night Live’ın seçim özel yayını ekrana geldi. Aslında özel bir yayının aldığı sonuçları haftalık bir diziyle karşılaştırmak adil olmayabilir ama Timeless’ın beklenen performansı vermediğini daha açık bir şekilde görmek için iyi bir kontrast oldu alınan başarılı sonuç. NBC diziye kısa bir 2. sezonla bir şans daha vermek istese bile bu şu anki yayın saatinde olmaz, orası kesin.

Modern Family’i uzun zamandır sadece sevgilim seviyor diye izliyor ve içten içe acayip gıcık oluyorum. Bu haftaki bölümü izlerken Cam ve Mitchell’ın ekranların en kötü çifti olduğunu düşündüm mesela, sıfır kimya, sıfır cinsel çekim, aralarında sıfır nezaket... Bu yazıda yer vermemin sebebi, artık Modern Family’nin, ki kendisi The Big Bang Theory sonrası komedilerin şahıydı, artık The Goldbergs’den sadece 0.3 puan yüksek oluşu. İçimin yağları eriyor diyebilirim. Bir dizi yaşlanır da bu kadar mı kötü yaşlanır. Gloria’nın cerrahına bir gidip gözükse fena olmayacak. Bu arada Black-ish Çarşamba komedi bloğunun zayıf halkası olmaya başlıyor, biraz dikkat etmek lazım. American Housewife gümbür gümbür onun yerine göz dikmiş geliyor olabilir. Şahsi kanaatim American Housewife’ı salı gününün çapası olarak bırakmaktan yana gerçi. Blindspot’un da çok parlak gitmediğini not düşeyim.

Kış finalleri ufak ufak başlarken kendimizi sezon ortası dizilerine hazırlamak güzel olabilir. Tekdüze gitmeye başlayan reyting oranlarını altüst edecek bir dizi gelir umarım, bize de heyecan olur.

 

 

      

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER