The Young Pope'un Japonya yayınının anlaşması MIPCOM'da yapıldı

The Young Pope'un Japonya yayınının anlaşması MIPCOM'da yapıldı

17-20 Ekim tarihleri arasında Cannes'da düzenlenen dünyanın en büyük içerik pazarı MIPCOM'un başlamasıyla birlikte dizilerin yayın anlaşmalarıyla ilgili haberler de gelmeye başladı.

Ünlü aktör Jude Law'un başrolünde yer aldığı The Young Pope dizisinin MIPCOM'un onur konuğu ülkesi olan Japonya'ya olan satışı tamamlandı. FremantleMedia International (FMI) ile Kadokawa Corporation şirketleri arasında yapılan ve bugün duyurulan anlaşmaya göre dizinin Japonya'daki yayın haklarnı şirket devralmış oldu.

Paolo Sorrentino'nun tüm bölümlerinin yönetmenliğini yaptığı, sezonu 10 bölüm sürecek olan mini dizi İtalya, Amerika, İspanya, İngiltere ve Fransız ortak yapımı olarak ekrana gelecek. İngiltere, İtalya ve Almanya'da Sky Atlantic tarafından, Amerika'da HBO ve Fransa'da da Canal+ tarafından yayınlanacak olan The Young Pope'un ilk yayınlanacağı ülke olan İngiltere'deki başlangıç tarihi 27 Ekim olarak açıklanmıştı.

Diane Keaton'ın da kadroda yer aldığı yapımda, Jude Law ilk Amerikan Papa olan Papa Pius XIII'i canlandıracak. Keaton ise onun bulunduğu noktaya gelmesi için yardımını esirgemeyen Rahibe Mary'yi canlandırıyor.

FMI şirketinin yöneticisi Paul Rdiley anlaşma sonrası dizinin Japonya'da yayınlanacak olmasından ve Kadokawa ile yaptıkları işbirliğinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirken, Kadokawa Corporation'dan Mikiya Kurihashi ise dizinin Japonya'da başarılı bir açılış yapabilmesi için ellerinden geleni yapcaklarını belirterek böyle özel bir diziyi bünyelerinde bulundurmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti.

The Young Pope'ın yayın hakları daha önce Yeni Zelanda, Yunanistan, İsveç, Hollanda ve Belçika gibi birçok ülke tarafından da satın alınmıştı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER