Sony, Timeless'ın çalıntı olduğu iddiasıyla davalık oldu

Sony, Timeless'ın çalıntı olduğu iddiasıyla davalık oldu
İspanyol yapımcı Onza Partners, izinsiz kullanma ve sözleşme ihlali yaptıkları suçlamasıyla Sony Pictures Television'a dava açtı. Davaya neden olan konu ise NBC kanalının yeni Sonbahar dizilerinden Timeless dizisinin El Ministerio del Tiempo (The Department of Time) isimli projeye dayandığı iddiası.

Onza'nın iddiasına göre Gersh Agency'den bir ortakla geçtiğimiz yıl proje için buluşuldu. Yapılan görüşmeler sonrası Sony, dizinin yapımcılığını üstlemeyi kabul etti ve iki taraf 18 aylık opsiyonla anlaştılar. Ancak sonrasında Sony'den kod adı Time olan Shawn Ryan ve Eric Kripke yaratıcılığında yeni bir dizi geldi.

İspanyol yapımcı iki dizinin de geçmiş olayların değişmesini engellemek üzere devlet destekli gizli bir zaman yolcuğu üzerine olduğunu da iddia etmekte. Ancak Sony, NBCU, Ryan ve Kripke'nin avukatları buna karşı çıkıyorlar.

Zamanda yolculuğun iyi bilindik bir tür olduğu ve iki dizide de bundan daha öte bir benzerlik olmadığı şeklinde savunma yapan Sony ile Onza 23 Ocak'ta karşı karşıya gelecekler.

NBC, Eylül ayında başlayan Timeless dizisinin bölüm sayısını 16 bölüme çıkartmıştı. Dizide bir tarihçi, bir asker ve bir de pilot zaman makinesiyle geçmişe giderek çalınan bir diğer zaman makinesiyle geçmişi değiştirmeye çalışan birisini durdurmaya çalışıyorlar.


ETİKETLER :

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER