Aşk-ı Memnu geri sayımı: Veda

Aşk-ı Memnu geri sayımı: Veda
Ben bu kapı açıldığında da öleceğim Behlül
Aşk-ı Memnu geri sayımında nihayet finale geldik. Altı yıl önce bir 24 Haziran günü güzeller güzeli Bihter aramızdan ayrılırken, Adnan Ziyagil korkunç gerçeği öğrenmiş, Nihal iki sezon boyunca geçirdiği bayılmaların en büyüğünü yaşayarak hastanelik olmuş ve elbette Behlül kendini kayıplara yazdırarak ailenin hayatından sonsuza kadar çıkmıştı. O zaman buyurun, final bölümünü ve Bihter’in ölüm sahnesini birlikte hatırlayalım.

79.Bölüm: Veda


Sen ağlama, dayanamam

Nihal’le düğünlerine günler kala koruda Bihter’le beraber olan Behlül’ün, Bihter’i bir kere daha yarı yolda bırakmasını izleriz bölümün başında. Her şeye rağmen Behlül’ün son dakika da olsa bu düğünden cayacağına inanan Bihter’in ona verdiği uçak biletlerini ağlayarak reddeden Behlül bencilliği ile bizi bir kere daha şaşırtır, öte yandan Nihal ve amcası için kendisini feda ettiğini düşünmeden de duramayız, biz aslında Behlül’e ne yapsa kızamayız.

Behlül’le olamayacaklarını anlayıp bunun acısını Adnan’la olan evliliğini kurtararak çıkartmak isteyen Bihter, günün akşamında bir darbeyi de oradan yer zira Adnan ayrılmak istediğini söyler. Bihter’in bunu duyunca o kendi kendine mırıldandığı ‘Bu kadar basitti aslında’ o kadar acıdır ki, iki sezondur tuttuğu gözyaşını orada dökesi gelir insanın.


Being Behlül Haznedar

Bu sırada şehrin öteki yanında (bunu meanwhile across the town yazan Carrie Bradshaw tonuyla okuyun lütfen) Nihal, suratlarında Behlül maskesi olan bir sürü kızın arasında aşırı bir sevinçle dans etmektedir, çünkü hayatı boyunca beklediği gün gelmişken neden sevinmesin? 

Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER