Her zaman ve sonsuza dek!
Asaletiniz konuşuyor, hizaya geçin bakalım!
Elijah demişken… Benim ızdıraplar içindeki asil prensim… Elijah’ı çok seviyorum diyen biriyle henüz karşılaşmadım. Kimi zaman hak verilse de, çoğu zaman gözden çıkarılabilecek bir pozisyonda tutuluyor Elijah. Ben seviyorum. Çok seviyorum. Şahsen benim ardımda öyle bir ağabeyim olsa sırtım yere gelmez der, adımlarımı daha da sağlam atardım. Evet, bazen sıkıcı olabiliyor, fazla kuralcı, düzen yanlısı bu bana göre de kimi zaman aşırı geliyor ancak Elijah hep böyleydi. İpleri elinde tutmaya çalışmaktansa ipleri düzen içinde tutmaya çalışıyordu. Açıkçası Klaus, Kol, Rebekah gibi kardeşlere sahipseniz, biraz da bu çaba elzem oluyor. Finn’den zaten hiç hayır gelmemiş, Elijah da bir şeylerin sorumluluğunu almak durumunda hissetmiş kendini. Ne kadar, nereye kadar kızabiliriz ki?

Hayley, Mikaelson’ları uyandırmak için gerekli olan malzemeleri bir araya getirdiğinde, ilk iş Freya’yı uyandırdı. Elijah soluğu tabi ki Hayley’nin yanında aldı. Bu sahneye gözlerinden kalpler fışkıran emojiyi bırakıyorum. Dizinin tarihinin en naif kavuşma sahnesi olabilir zira.


Benim büyüm var. Senin neyin var?

Diğer kardeşlerden henüz bir ses yok. Rebekah en acilinden gelmeli, sadece Freya ile ne kadar devam edebilirim bilemiyorum. Freya’ya güvenmiyorum. Çok netim. Hiç güvenmiyorum hem de. Sonradan gelmesi belki bir etkendir fakat niyeyse geldiğinden beri ona inanamadım. Her yaptığının altından bir şey çıkacakmış gibi hissediyorum. Onu bu ‘Always and forever.’ın bile içine çok alamıyorum hatta. Üzgünüm.


Mikaelson'lar beş senedir yoklar. Bunu ben yaptım. Ben! En çok ben!

New Orleans her zamanki gibi karman çorman. İşleri sakinleştireceğiz, herkesi hizaya sokacağız, gerçek huzuru bulacağız diye bu kadar huzursuzluk çıkarmakta ne bileyim, biraz şov bence. Vincent ve Marcel dost görünseler de birbirlerinden haz etmedikleri ortada. Bir de şu şehrin her yanına yayılan mühür meselesi var. Ki bölüm sonu şok üstüne şoktu. Mühürü, Hope’un çizdiği resimlerde gördük. Ayrıca Hope ile ilgili geçen sezondan havada kalan bir soru işaretimiz vardı zaten. Annesini kanının küçücük bir damlasıyla tedavi etmişti. Bu sebepten sezonun büyük bir çoğunluğunun Hope üzerinde işleneceğine inanıyorum. İzleyip göreceğiz.

Hem yeri her zaman ayrı olacak olan The Vampire Diaries’a kısaca veda etmiş bulundum hem de The Originals’ın dördüncü sezonuna merhaba demeye çalıştım. Söyleyeceklerim biriktikçe bu kıyılarda görüşmek üzere…
 

*Always and forever: Her zaman ve sonsuza dek. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER