Prison Break 5. Sezon: Bütün Ölümler Aynı Değildir

Prison Break 5. Sezon: Bütün Ölümler Aynı Değildir
Lost, Heroes ve Prison Break üçlüsünün ekranda hakimiyet kurduğu o dönemi hatırlayan vardır elbet. Seçmem gerekse -tabii ki- oyum Lost'tan yana olur ve evet, o finale rağmen! Bu nedenle mesela Lost'un ekrana geri dönmesini kesinlikle istemesem de Prison Break ve Heroes'a şimdiye kadar mesafeli durmağımı itiraf edebilirim.

Prison Break de zaten bir dönem yayınlanıp final yapmış dizilerin yıllar sonra ekrana geri dönmesi modasına uyarak karşımıza gelmek üzere. Gerçi şimdi "Heroes döndü de ne oldu sanki?" diyeniniz varsa, siz de haklısınız. O pek becerememiş olsa da Prison Break aynı hataya düşmeyecek gibi duruyor.

Çok kalmadı, dokuz bölüm sürecek mini dizi tarzındaki beşinci sezon 4 Nisan'da ilk bölümüyle FOX'ta olacak. Ülkemizde de hali hazırda dizinin tekrarlarını yayınlayan FOX Crime'da 5 Nisan'da yayına girecek. Ben de önden sezonun birazını izleme fırsatı bulmuşken hakkında biraz çene çalmak istiyorum.

* "Ölüm konuşur eğer dinlerseniz"

Prison Break'in finalinin en akılda kalan kısmı kuşkusuz Michael'ın ölümü olsa gerek. İlk bölümde mezar taşını görünce istemsizce dikkat ettim, 14 Nisan 2010 yazıyor. Aradan yedi yıllık bir zaman geçmiş durumda... Lincoln'ü başı hala belada bir insan olarak buluyoruz, hapiste değil ama pek akıllanmamış da. Mike yeterince büyümüş, Sara yeniden evlenmiş!

Michael ise... Zaten gizli bir durum değil, diziyi bununla getiriyorlar: Ölmemiş. Hatta bu sefer çark tersine dönüyor; Michael'ı bulunduğu 'hapishaneden' kurtarma sırası Lincoln'de. Bu yolda tahmin edeceğiniz gibi Sara, T-Bag, C-Note ve Sucre de maceraya dahil oluyor. Paul Kellerman ise piyango. Ayrıca Homeland'te Haqqani karakteriyle izlediğimiz Türk aktör Numan Acar da üç bölümlüğüne dizinin kadrosunda.

Bu arada eğer sahi geçmişte ne olmuştu ki diye hatırlamak isterseniz, dizinin girişinde güzel bulduğum kısa bir özet de geçiyor.

* Mick ve Snart

The Flash ve Legends of Tomorrow izleyenler daha iyi bilir, Dominic Purcell ve Wentworth Miller'ın bağı diziden sonra profesyonel anlamda da devam etti. İkili birlikte önce The Flash'ta, ardından aynı karakterlerle Legends of Tomorrow'da yer almaya başladılar. Hırsızlık yapan iki ortak olarak hatta.

Sarah Wayne Callies'in bir The Walking Dead macerası oldu, şimdilerde de Colony dizisinde. Robert Knepper başta olmak üzere diğer oyuncular ise birkaç dizide yer aldılar şimdiye kadar. Prison Break'e yedi yılın ardından adapte olmakta sorun yaşanacağını düşünmüyorum; ilk bölümün güzel bir özelliği de buydu. Ama diğer iki diziyi de hala izleyen birisi olarak ekrana bir ara karşımda sanki Mick ve Snart varmış gibi baktığımı inkar edemeyeceğim. Gerçi ben diğer iki diziyi de ik başta Michael ve Lincoln oraya gelmiş gibi izliyordum, o ayrı. Umarım size aynısı olmaz. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER