Her zaman ve sonsuza dek!
Şu an ellerimde, boynumda zincirler ama dönüşüm muhteşem olacak, göreceksiniz!
Üçüncü sezon sonunda, kökenlerin hepsinin bir şekilde esir düşmesi, Hayley’nin yanında Hope ile geleceğe attığı belirsiz adımları,  Davina’nın –umarım- tamamen ölmesi ve dizi içindeki tüm cadı gücünün Vincent tekelinde toplanması gibi önemli denge değişimlerinin yaşanmasından ötürü dördüncü sezonu epeyce merakla bekliyordum.

Dizilerin bir yerden sonra belli bir haritası oluyor. Örneğin üç sezon devirmiş bir dizi söz konusu olduğunda olayların nerede başlayacağını, nasıl hareketleneceğini az çok kestirebiliyorsunuz. Bu bir kesimi huzursuz etse de ben seviyorum. Bazı yerlerde bir sonraki hamleyi biliyor olmak bana iyi geliyor. The Originals’ta da bu böyle. Olayların nereye doğru akacağını kestiremesen bile alacağı şekli gözünde canlandırabiliyorsun.

Klaus’un parmaklıklar ardındaki hali misal. Tükenmiş bir adam izledik demek mümkün müdür o hali için? Mevzu bahis Klaus iken, hatta bir tık daha üste taşıyorum, konu Mikaelson’lar iken, ciddi anlamda bir tükenmek, ben hiç sanmıyorum izleyeceğimizi. O en karanlık yerde bile küçücük bir umuda kocaman sarılıp geri dönüş yapmak, savaşmak, mücadele etmek The Originals’ın kimyasında var zaten. Hal böyleyken de ne tür bir belaya bulaşırlarsa bulaşsınlar, akşam eve bir şekilde geri dönmüş oluyorlar. Her zaman söyledikleri “Always and forever.”* cümlesi sadece birbirlerinin arkalarını kollamakla ilgili değil. Ne kadar ayrı yollardan geçseler de, her şey bittiğinde yan yana durma güdüsüyle de ilgili. 


Beni dönüşmekle uğraştırmayıp kendin ölsen keşke!

Burada bir parantez açmak istiyorum. Hayley’e milyonlarca, zibilyonlarca kalp yolluyorum. Baştaki o başına buyruk, özgür kız havaları devam etse aynı şeyi söyler miydim bilmiyorum ama şu an ortaya çıkan Hayley’i gerçekten çok seviyorum. Her şeye rağmen, o yolun sonunda Hayley hep orada. Klaus’u ne kadar sevdiği konusu üzerine çok tartışılır ama ortak noktaları, kızları, Hope ile ilgili sergilediği tutum da hep çok güzeldi. Elijah ile kurdukları bağda da… Soyadı Mikaelson olmayabilir fakat benim için ailenin daimi üyeleri arasındadır. Bu Hope ya da Elijah ile ilgili değil, Hayley’nin kendisi ile ilgili. Güçlü duruşuyla, yenik düşse bile vazgeçmemesi ile ilgili. Always and forever, Hayley. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER