Zenginlik eşittir sevebilmek!
Kemal ile Gül ilişkisine yeniden yön verecek bir hareket daha vardı ki bahsetmeden geçemeyeceğim: Gül’ün okuldan uzaklaşması. Ne yadırgadım, ne “Ne yapıyor bu kız?” diye isyan ettim. O okul binbeşyüzmilyon yıldır orada, Gül zaten bu yola çıkmış. Biraz uzak kalıp kafasını toparlaması hep Gül hem de tıp dünyası için iyi olur. Üstelik bu durum aşırı keyfi de değil. Gül’ün kendi ayakları üzerinde durmasına giden patika bir yol. Kemal de bu havalara girmesin. Gül, bir seninle uğraşmıyor Kemal’ciğim. Bir nefes aldır kıza, darlama!

Esas kız ve esas oğlumuzdan bahsetme zamanı geldi: Sarp ve Alara Sapanca’dayken, Cem ile Yasemin’de iş gibi görünün Cem’in tezgâh yemeğindeydi. Cem için daha güzel bir fırsat olamazdı. Nasıl kandırdı Sarp’ı telefonda?

Tam da altına "Kuzummmm çok güzel çıkmışsınısssss" yazmalık bir görüntü.

Allah’tan Sarp, herkesten biraz daha fazla sağduyulu. Yasemin’in başını Cem’in omzunda görünce delicesine kıskandı. Ama Yasemin’in başına bir şey gelme ihtimalini aklına getirmesi… Bu çocuk cidden seviyor Yasemin’i. Ofisteki tatlı flörtleşmeleri de çok hoştu. Ne aşırı ne olgun ne de aşırı ergen. Hiçbir hareketleri üzerlerine bol ya da dar gelmeden ne tatlılardı.

Gofret romantizmi <3

Beraber arı gibi çalışacak kadar olgun; gofret ikram edecek kadar tatlılardı. Ama favorim kesinlikle pijama-kaban kombinleriyle bakkala ekmek almaya gitmeleri oldu. Pijama üzerine kabanla bakkala gidilip, ekmek almak konseptini beğendim. Puanım 10. (10’un etrafına yıldızlı çerçeve de varmış gibi düşünün.) Ama asıl bomba finale de damgasını vuran ve Sarp’tan gelen itiraftı. Hasan Dede’nin doğum gününde, tüm ilgi ve sevgi Hasan Dede’nin üzerindeyken, ondan biraz rol çalmak gibi olsa da (Burada aşırı tatlıyım. ^^) Sarp aksiyona geçmese Cem geçecekti. Hem de kafam kadar bir yüzükle. O son göz kırpmadan da anlıyoruz ki Hasan Dede de bu yolda gençlerin yanında. Çünkü aşka saygı duymak, sevenlere destek olup onların yolunu açmak en güzel şey. Çünkü sloganımız neydi? Ancak mutlu edersek mutlu olabilirdik.

Buradan sonra bize düşen ise belli: Yasemin ile Sarp'ı Nermin ile Ayten'in hışmından korumak, onları kollamak. Valla benim tanıdığım Ayten, Yasemin'i çiğ çiğ yer. Üstelik tam da "Gül de iyi kız. Yasemin beceriksiz." eşiğindeyken.

***

Artık son düzlükteyiz. Finale içi sevgi ile dolu, her baktığımızda yüzümüze tebessümü yapıştıran büyük bir aile ile gidiyoruz. Bu ailede Civanlar, Özdemirler, Tuğrullar, Kaleliler, Gözelekliler, Öztürkler, Bozkurtlar ve daha çok çok güzel bir ekip var. İyi ki de varlar… Ellerine, kollarına, emeklerine sağlık! <3


Not: Bu da benim en sevdiğim şarkı;

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER