Kiralık Aşk: Ve beni hala sev, neden olduğunu bilmeden
Sevme beni göze güzel gözüken görkemim için
Sevindiren gözüm ya da yüzüm için,

Ne de dışarıdan görünen hiç bir şeyim için:
Hayır, bir kalp için de değil, değişmeyen!
Çünkü bunlar bozulabilir, hastalanabilir:
Ayrılırsak biz ikimiz.

Sakla, bir gerçek kadın gözünü, onun için,
Ve beni hala sev, neden olduğunu bilmeden!
Sebebin böylece yine aynı kalır
Hep benim üzerime düşmek için.

***

Hayır, siz 35’i izlerken ben yanlışlıkla 24. Bölümü izleyip gelmedim.  Veya istemediği bir şey oldu mu ortadan toz olan kaçak Defne gibi bir süre kaybolup, geri geldiğimde de dikkat dağıtıp olanı biteni unutturma niyetinde değilim. Olanı biteni unutturma şansı varsa bunu zaten kullanırdım ona emin olun. Yaklaşık 12 saattir düşünüyorum ve bulamadım ama.

O yüzden bu şiire döndüm. Beni sevme diyen, ama aslında bilinç üstünde hiç isteyemediği biçimde sevilmek için yalvaran Ömer’e.  Hiç bir şeyin aslında mükemmel olmadığını, dışarıdan göründüğü gibi kalmadığını, zaman zaman bozulabildiğini, hastalanabildiğini anlatan adama.

Sizce uyabilir miyiz? Neden olduğunu bilmeden hala sevmek mümkün olabilir mi? Bugün hasta olsak da, sebebimiz yine aynı kalabilir mi, bu sevmeyi sevdiğimiz şeyin üzerine düşmek için?

Olabilir diyorum ben, yani mümkün olabilir. Kolaydır ise, demiyorum asla. Bu şiiri okuduktan sonra kalkıp Defne’ye “çizmelerini unutma” diyen adamı da sevmek kolay olmamıştı zaten.  “Bir ilham perim yok” diyen adamı da kolaylıkla  affedememiştik. Ama yörüngesine de girmiştik bir kere. Bir şekilde toparlıyorduk bazı şeyleri, çünkü toparlayabileceğimize inanmıştık. Biliyorduk, orada kalmayacağını. Yaşanamayanlara, yarım kalanlara, hepsine sıra geleceğine inanmıştık. Borçluydu bize Ömer. Ve Defne’nin kapısına her şeyden arınıp “bu ne anlama geliyor biliyorsun değil mi?” diye gidene kadar bize bir miktar çektirerek de ödemişti sonunda borcunu... Şimdi de Kiralık Aşk’a verdik bu borcu. Tahsilatta bir miktar sıkıntı daha çekeceksek de, kapatacağına inanıyorum ben. İnanıyorum ve seviyorum hala, neden olduğunu bilmeden. 


Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER