Lena Headey ile Televizyon Tarihine Yolculuk

Lena Headey ile Televizyon Tarihine Yolculuk
İngiliz oyunculardan yana pek bir bereketli olan "Televizyon Tarihine Yolculuk" köşemizde bu hafta bir başka İngiliz oyuncu Lena Headey'i ağırlıyoruz. 

Hamilton, Bermuda doğumlu Lena Headey, özellikle eski CNBC-e takipçilerinin ve Game of Thrones hayranlarının oldukça yakından tanıdığı bir isim. Eğer televizyon dizilerine meraklı değilseniz, Headey'i mutlaka The Brothers Grimm (2005), 300 Spartalı (2007) ve The Red Baron (2008) filmlerinden de hatırlayacaksınızdır. Bugüne kadar pek çok yapımda yer alan oyuncu son dönemlerde Cersei Lannister rolüyle adından söz ettiriyor. 

Gençliğinde kuaför olmak isteyen Headey, sonrasında hayallerinin rotasını değiştirerek İngiltere'deki "Rose School of Acting"den mezun oldu. Ardından Stephen Gyllenhaal tarafından yönetilen 1992 yapımı Waterland filminde Jeremy Irons'ın karısının gençlik halini canlandırdığı "Young Mary" rolüyle dikkatleri üzerine çekti. Headey, oyuncu Piper Perabo ile "The Cave" ve "Imagine Me & You" adlı iki filmde birlikte rol aldı. The Cave'de filmindeki tek kadın karakterler bu ikili tarafından canlandırılırken Imagine Me & You'da ise Perabo ve Headey iki sevgili olarak ekran karşısına geçti.

Televizyonda da oldukça güzel işlere imza atan Headey'in en dikkat çeken projeleri Fox'ta ekrana gelen Terminator: The Sarah Connor Chronicles ve HBO'nun fenomen dizisi Game of Thrones oldu. Yeteneğiyle herkesin beğenisini toplayan aktrisin kariyerine gelin hep birlikte bir göz atalım.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER