Hoş geldin Ömer İplikçi!

Hoş geldin Ömer İplikçi!
Kafamızda deli sorularla bırakmıştı bizi 26. bölümün finali... Ama onca soru arasında tek bir tanesi “Lütfen beni çöz önce!” diye bağırıyordu. İsterseniz beynimi kurcalayan bu çok bilinmeyenli havuz problemini sizlerle de paylaşayım: 

"Kendini kapısı hafif aralanmış kalın duvarlar arasına saklayan, güven sorunu olan ama buna rağmen sevdiği kadından çok istese de uzak duramayan, gitmekle kalmak arasında sıkışan, aşk yüzünden şirazesi kayan ve bunun için herkesin eleştirdiği prensiplerini sorgulamaya başlayan A kişisini; onu delice seven ama yanlış yerden başladığı için art arda yaptığı hatalar yüzünden kendisiyle sevdiği arasına mesafeler koyan B kişisi sevdiğini yavaş yavaş aralamaya başladığı o kapıdan nasıl dışarı çıkarır?"

Çok komplike cidden, değil mi? Oysa bu bölüm başladığında anladım aslında, cevabı oldukça basitmiş. Üstelik benim bütün hafta boyunca aradığım bu cevabı A kişisi yani nam-ı diğer Ömer İplikçi'de bulmuştum: 

"Bak Defne, gözlemle yani!"

E, akıl akıldan üstündür. Boşuna seni NASA araştırmalarına tez olarak göndermeyi düşünmedik biz Ömerciğim. 

Atalarımız "Bakmakla, görmek arasında ince bir fark vardır." der. Ne mi bu fark? Bakmak sadece gözle olur. Görmek; akıl, kalp ve gözün devreye girmesiyle gerçekleşir.

Defne'nin hiç durmadan kendi kalesine gol atmasının asıl nedeni de aslında başına gelenlere sadece bakması değil miydi? Hiçbir zaman ona söyleneni, karşısındakinin yaptıklarını ve hissettirdiklerini anlamaya çalışmamıştı. Bu nedenle de ne olursa olsun kendisini Ömer'in yanına ait hissedememişti. Ancak artık bakmak kadar, gözlemlemenin de zamanıydı. İşte işin sırrı buydu... Ve Defne gözlemleyerek sadece sokaktaki kadınların duruşlarıyla ayakkabılarını tahmin etmekle kalmadı, aldığı bu tavsiyeyle araladığı kapıdan çıkmak için bocalayan Ömer'in de nasıl atağa geçirebileceğini gözlemleyerek yavaş yavaş anlamaya başladı. Bizim tatlı safozda jeton köşeliydi, ancak düşmüştü. 

Ve onun sayesinde banktan kalkıp giden Ömer’in şu anda nasıl bir ruh halinde olduğuna hep birlikte baktık! Bazılarını sadece biz gördük rahatladık, bazılarını da detaylarda Defne yakalayıp hemen icraata geçti. Neler mi bunlar?

BUNLARI DA SEVERSİN

DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 50
DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 48
DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 47
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 5
DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 46
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 4
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER