2015 Yılının En İyi 10 dizisi

2015 Yılının En İyi 10 dizisi

Benim kadar çok dizi izleyen biriyseniz en sevdiklerinizi 10 maddelik bir listeye sığdırmak pek mümkün olmuyor. Bu yüzden birazdan okuyacağınız “yılın en iyi 10 dizisi” listesi bin bir işkence çekilerek hazırlandı, bilin isterim. Bu iş biraz da kişisel zevk işi, malumunuz. O yüzden bu listeleri (gerek benimkini, gerekse diğer yazarlarınkini) birer rehber olarak almanızı öneririm. Daha önce duymadığınız dizileri keşfetmek ya da ilk bakışta beğenmediğiniz bir işe ikinci bir şans vermeye ikna olmak için…

Asıl listeme geçmeden önce ilk 10’a alamadığım için çok üzgün olduğum birkaç dizi için saygı duruşunda bulunmak istiyorum. Ne denli büyük bir Marvel hayranı olduğumu bilen bilir, ama ne Daredevil, ne de Jessica Jones bu listede kendine yer bulabildi. İkisi de iyi dizi, ama bir takım olmamışlıklar onları “çok iyi” statüsüne ulaşmaktan alıkoyuyor ne yazık ki. Özellikle Jessica Jones işlemeye cesaret ettiği konular ve işleyiş biçimiyle ayrı bir alkışı hak ediyor. 

Televizyonun zirve noktasında olduğumuzun konuşulduğu şu günlerde özellikle komediler yenilikçi yaklaşımlarıyla çığır açıyor. Her sezon daha da iyi bir hal alan ve Julia Louis-Dreyfus’un gelmiş geçmiş en iyi komedi oyuncularından biri olduğunu tüm çıplaklığıyla kanıtladığı Veep dahi yaratıcısı Armando Ianucci’nin dahil olduğu son sezonunda yine harikalar yarattı. Louie ile önü açılan auteur komedisinin çok iyi bir halkası da Master of None ile geldi. Review with Forrest MacNeil olağanüstü ilk sezonunun üzerine çıkarak, zaman zaman dramanın karanlık sularında yüzmekten de geri kalmadan şahane bir sezon izletti. Playing House ve Broad City ise kadın komedi yazarlarının herkese taş çıkartabileceğini bir kez daha gösterdi.

Benim için yılın en iyi 10 dizisi ise şunlardı:

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER