Sen neredesin anne?
Bugünlerde üstümde yersiz bir durgunluk vardı. Nedendir niyedir diye düşünürken, ah o tanıdık his! Boğazımdaki yanma ''Ben burdayııım'' diye el sallarken, kemikler durur mu? Onlar da ağrılar eşliğinde bağımsızlığını ilan etti. Yani demem o ki sevgili okur, hastalıklardan hastalık beğendim ve bir güzel yataklara düştüm. Ama Karagül kadınları tepelerine yağan meteorları denizde çakıl taşı misali kaydıracak kadar güçlüdür. Biz de artık Karagül kadınlarından sayılmaz mıyız? Sen, sen, evet hatta sen arkadaki mavili... Sıcak çayımdan bir fırt çekerek dalıyorum izninizle mevzuya.

Mini mini birkaç çocuk kısacık yaşamlarında ne kadar sıkıntı çekebilirse Ebru'nun yavruları o kadar çok sıkıntı çekti. Girdikleri belaları yazmaya kalkarsam, buradan Edirne'ye yol olur. Ama bu defa başka! Bu defa bir amcanın gelebileceği en vahim durumdayız çünkü. Kendal'ın kötülüklerine bağışıklığımız mevcut ama çete liderlerine ceket ilikletecek türden bir plan bu. Hele ki uyuşturucu, vah ki vah... Ama işi daha da özel kılan kurbanının Maya olması. O sakin ve çiçeksi kız aramızdan ayrıldı. Ha kötü mü oldu? Asla. İlayda Çevik'in performansı ha bugün ha yarın diyerek beklediğim bir potansiyele sahipti. Bütünüyle açığa çıktı, çok da güzel oldu.


Maşalar siyah giyer...

Kendal canilikte fezaya ulaştı, başka denilebilir? Ama günahına girdiği sadece direkt olarak saldırdıkları değil. O kurbanlara yaklaşırken tuttuğu maşalar bile birkaç ömürlük azap çekmesi için yeterli. Bir Rıza vardı fabrikada, acıyı bal eyleyen... Gerçi hâlâ var ama dramın dozu öyle yükseldi ki bizi kesmiyor. Arada nefes alabileceğimiz birkaç şirinliğe ihtiyaç duymuyor değilim.

Çok üzülerek söylemeliyim ki Kenan beni hiç heyecanlandırmıyor. Benim endişeme bile teğet geçen bir adam Kenan'ı nasıl korkutacak? Attığın taş ürküttüğün kuşa değmeli derdi eskiler. Kenan hâlâ neden Kendal'ı öldürmüyor mesela? Dramanın sürekliliği için Kendal yaşamalı, farkındayım. Ama dizi de bana ''Neden?'' sorusunun cevabını açık yüreklilikle sunabilirse hayat bayram olur. Çünkü Kendal'a uzanacak her eli ''Şşş daha değil...'' ve ''Bedelini ödeyeceksin Kendal'' replikleriyle sündürmek fazlaca manasız geliyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER