Evlilik ciddi müessese...

Elleri görmek istiyorum, kimler Öykü’ye hak verdi? Henüz bir karar vermiş değil, ya da verdiyse de biz daha bilmiyoruz ama nikâh masasında kararsız kalmasına, hatta düğünü terk etmeyi dahi düşünmesine hak verenlerin ellerini bir görelim. Eğer bu yorumu okuyorsanız ve siz de yorum bırakmayı düşünüyorsanız lütfen yorumunuzda önce bu soruyu cevaplar mısınız?

Kiraz Mevsimi sezon finali öyle bir noktada kaldı ki nefesler koca yaz boyunca tutulacak. Öykü evet dediyse rahatlayacağız ama ya gerçekten Ayaz’ı orada bırakıp kaçtıysa? Öykü’nün günlerce gözlemledikleri, yanlış anlamalarla dahi olsa çıkan tartışmalarda Ayaz’ın istemeden söyledikleri, arkadaşlarının ve hatta ailelerin son derece düşüncesizce her tartışmayı gözlerinin önünde yapması ile biriken tüm o endişeler nikâhta Öykü’nün dudaklarını mühürleyiverdi. Öykü’ye bu kararsızlığı yaşatan, bölüm içinde gerek nikâh hazırlıklarının stresi ile söylenen, gerekse bilinçaltında tuttukları ile dile getirdikleri her cümle yerini buldu. 

51.bölüm senaryosunun kurgusunu bu anlamda çok başarılı buldum. Benzer ve hatta daha vahim endişelere rağmen, her şeyi göz ardı ederek evlenen ve mutsuz olan binlerce hatta on binlerce çift vardır. Elbette böyle bir kararı nikâh masasına bırakmak doğru değil ama bazen zararın neresinden dönülse kardır. Kendi sorduğum soruya cevap vermem gerekirse; Öykü bir anlık kararsızlık yaşamakta haklıydı. Özellikle Ayaz’ın “kiralık ev” tartışmasında söyledikleri ve nikâhtan hemen önce olanları hafife aldığı tavrı ile nikâhın bir an önce bitmesi ve konuyu sonradan tartışabileceklerini söylemesi Öykü’nün evlilik ve aşk konusundaki endişelerini körükledi. 


Sibel ve İlker ise artık ipleri koparma noktasındalar. Birbirlerine karşı son derece anlayışsız olmalarının yanı sıra, ağızlarından çıkan sözler ağırlaştıkça altından kalkılamaz hale geldi. Sibel İlker’i sürekli oğluyla ilgilendiği ve kendisine ilgi göstermemesiyle suçlarken, aslında her hareketi ve her sözü ile İlker’i sürekli aşağıladığının farkına varamadı. İlker ise geçmişteki çapkınlıkları ile Sibel'e yaşattıklarına ilaveten, zaman içinde bu tavra karşı geliştirdiği vurdumduymaz ve asabi tavrı ile her şeyi daha da kötü hale getirdi. Sibel ve İlker’i yeni sezonda kolay kolay mutlu ve bir arada göremeyeceğiz gibi görünüyor.


Şeyma gerçek anlamda bir son dakika golü ile Işık’ın önüne geçti. Mete’yi kolay kaptırmayacağını biliyordum ama bu kadar net ve gözler önünde bir hamle beklemiyordum. Mete ise gün geçtikçe Işık ile yakınlaşırken Şeyma’nın bu adımı ile tam ortada kalıverdi. Yaşanmışlıklara bakınca Şeyma daha avantajlı gibi görünse de, tüm o yaşananların bıraktığı izler Mete’yi Işık ile temiz bir sayfa açmaya itebilir. Açıkçası Mete ve Şeyma’yı yeniden bir arada görmek istesem de, bunun çok kolay olmasını da istemiyorum.


Tam bir yıl, hatta hazırlık aşamasıyla birlikte bir yılı aşkın süredir çalışan Kiraz Mevsimi ekibi bu bölüm itibari ile her dakikasını hak ettikleri tatillerine başladılar. Yeni sezonda yeni hikâyelerle dönmek için tatillerinde de çalışmaya devam edeceklerine eminim. Tüm emek verenlerin ellerine, aklına sağlık. Yeni sezonu merakla bekliyor olacağız. Adet olduğu üzere, bu sezonun son EN listesini paylaşıyorum ve sizinkileri de yoruma bekliyorum. Şimdilik hoşçakalın. 

EN güzel gelin-kaynana: Öykü ve Önem elbette Gelecek sezon en çok konuşulacak dünürler: Meral ve ÖnemEN çok güldüğüm sahne:EN çok duygulandığım sahneGerçek olması en çok beklenen sahne:

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER