Duygusal mod volume 24
Sen ağlama..
Dakika bir, gol değil gözyaşı 1000… 24. Bölüm Pelin'ciğimizin ağlamasıyla başladı, minik bedenin haykırışı içime işledi Allah cezamı vermesin. Birkaç aydır tanıdığı Tarık'cığının omzunda gözyaşlarını silmek isterken, onun da bildiğini öğrenmesi güvenini erken yaşta mı kırdı acaba? Söylenilememiş boşanma olayı, yalanı doğurdu ve yalan Pelin’in aslında daha ağır yaralanmasını sağladı.


Bakışlara bak..

Pelin’in yakışıklı kahramanı Tarık ise orta yaş kahramanı da Cüneyt Bey, nam-ı değer Cücük. Evine aldığı gibi deşarj olmasıyla Pelin kendini Can’ın yanında buldu ve internet aleminin Can-ı gönüllü, bu bölümün uyku halli üniversitelisi  #pelininplanı hastagini yarattı.

Fatih & Miray ikilimiz bu bölümde kahvaltıyla geçiştirme yapıp kendilerini muhtemelen sonraki bölüm maceraları için nadasa bıraktılar. Bunların aksiyonlarını kardeş Gülay ve Can ikilisi alıp, Ercan’ı nakavt ettiler.


Hasta mı oldun sen?

Gülay demişken bu hafta bir EsGül yaratıldı bence, rengarenk coğrafyacı Esma, tembel Gülay’a ders verdi. Ayyy müstakbel gelin kaynana EsGül çiftine bayıldım!. En sevdiğim şey, bölümler ilerledikçe başka kumrular yaratılıp teraziyi dengede tutmak.

Spora girmeyeyim dedim; ama senaristler ille de maç demiş.  Tamam çömez öğrencini kıskandın Tarık'cım; ama iki ezeli rakip ebedi dostun maçına bilet alıp da öyle lay lay lom girilmez ki stata! Saç baş yolunur maazallah. Hadi onu geçtim, nazik Tarık montu giydirirdi.Hasta olan Güneş ile film keyfi ve iyileştirme seansıyla hadi hadi yine gönlümüze girdin. Cem Özkan müziği de cuk oturmamış, beş yıldız olmuş.


Herkes burada sen nerdesin?

Hiko & Gazo da bu hafta duygusal mod vardı ki oyyyy ki ne oyy... O Gazanfer ki, Hakan’a nasıl efelendiyse annesinin yanında da bir o kadar anneci. Pelin’in bahanesiyle annesine daha yakın olup, eski günleri yad etti. Annelerin gözünde çocukları hiç büyümüyor.

Cücü Bey, seminer seferinde yol arkadaşını derinden yaraladı; ama işi toparladı.

İşte bu hafta yine yine Pelin kızımın günüydü. O mimikleri mi yersin, o jestleri mi seversin, alıp kızı mı ısırırsın bilemem; ama küçük kızın gözünden AYRILMA ancak bu denli hafifletilip, ancak bu denli güldürebilirdi. Hayır, Gazanfer’i de kendine benzetti, hatta Gülay Teyzoşu ‘Hayır’ diyerek hayali Hakan’a tavrını kurdu. Evdekiler bunu Pelin Travması zannederken oyun olduğunu anlamaları sevindirdi. 9’dan 99’a herkesi içine aldın ya aferin minik fıstık.

Şiddetli duygusal gecede Gazo’nun sözünü der giderim.

“Arkadaş delirmede halk günü mü? Toplu cinnete mi denk geldim ne oluyor?”


Ayfer Akay

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER