Ben nerede yanlış yaptım?*
Geçenlerde ' Neden Şebnem Gürsoy'u seviyoruz?' diye bir liste hazırlamıştım. Hâlâ okumayan ya da o neydi kız diyen varsa onları şöyle alalım ve asıl konumuza dönelim. Listede bahsi geçen bazı özelliklerden biri 'zeki' olmasıydı. Evet, Şebnem çok zeki bir kız ama bu bölüm nedense bu özelliğini hiç göremedik. Arkadaşlarına değer verirdi, o konuda da hata yaptı. İş konusunda başarılı dedik, iyice saçmaladı. Bölüm sonunu saymazsak, bu kız ne yaptı bu bölüm çözemedim ben. Karakterde tutarsızlıklar var. Şebnem'i pek eleştirmem okuyanlar bilir ama bu kez hak etti sanırım.


Cem Özkan, dizinin güzel müziklerini yapan kişi.

Cafe'nin başına geçmesi;
Anlamadığım bir şekilde bir cafeden 7 kişi birden ekmek yiyor. Yani bakıyorum cafe avmde falan da değil. Nereden geliyor bu değirmenin suyu? Nasıl geçiniyor bunlar? Kurbanda danaya girer gibi 7 ortak mı olur küçücük yere? Hadi oldu diyelim buna takılmadık, milyarlık masrafa tek kişi dedi diye neden giriliyor? İşte Şebnem'i eleştirdiğim yer de buradan başlıyor. Tamam, herkes seni seviyor, sen Şebnem Gürsoy'sun ama cafe ile ilgili aldığı tüm kararlar şımarıkça ve düşüncesizceydi. Bu tarz mekanların içki satmak, haftasonu açmak için bile izin gerektirdiğini Şebnem bilmiyor mu yani? Birde üstüne gece alkollü parti veriyor. Hadi Şebnem bilmiyor diyelim, diğerleri ne yapıyor? Hiç bilmiyorsanız açın bakın google'a, sosyal medyayı bu kadar çok kullanan bir diziye yakışmadı bu hareket.


Haklı, ama o olmuyor öyle..

Âlmillâ'ya olan davranışı;
Bu konuda ona çok fazla kızdığımı söyleyemem. Arkadaşına o durumda ne söylersen söyle teselli etmez çünkü. Terk eden çocuğu kötülemek en çok başvurulan yöntemlerdendir, işe yaramadı ama. Tek kızdığım nokta, eski Şebnem olsa ne yapardı diye düşünmem eminim daha iyi teselli yöntemi bulabilirdi. Birde değinmem gereken bir bokta var ki oda; Kâinat-Âlmillâ arkadaşlığının daha iyi olduğu gerçeği. Hep diyorum, kızların ilişkisinde bir olmamışlık var. Kızlar demişken Kâinat olayından da bahsetmek istiyorum, bu konuda Şebnem'i hak verenlerdenim. Diğer menajerle konuşmadan önce Şebnem'le konuşmalıydı. Ben olsam, ben de kırılırdım. Ama bu bölümün amacı Şebnem'i kötü göstermek gibi olduğundan haklı olsa bile hatasını telafi etti.

Şebnem karakteri çok seviliyor tamam ama koca bir bölümü onun üzerinden götürmek için karaktere olmayacak şeyler yaptırıp, sonra da telafi etmesini izlemek pek eğlenceli değildi.


Furkan Andıç küçük bir iş kazası geçirmiş çekimlerde. Geçmiş olsun diyelim.

Bölümde hoşuma giden detaylardan biri de; Selim'in davranışlarıydı. Zaten biri iyi olsa, biti kötü oluyor. İkisini birden sevdiğim bölümler yok denecek kadar az. Tüm hatalarına rağmen Şebnem'in yanında olan ve kıskanç Selim yenir. Kaç haftadır kıskanç Selim isteyip durduk. Boşa değilmiş. Ama bu çok kısaydı bir şey anlamadım ben bundan. Eğer ana çift Şebnem ve Selim ise ve konu onların üzerinden yürüyecekse, kıskançlık güzel konu. Çünkü Furkan Andıç sinirli ve kıskanç erkeği o kadar iyi oynuyor ki, mazoşist bir şekilde seviyorum izlerken. Tabii kıskançlık derken çok abartmayalım mümkünse. Her şey dozunda güzeldir. Benim bildiğim Şebnem Gürsoy 'ben hiç kıskanmam ki' laflarını unutmaz çünkü.

Birde dip not, Selim'in kafa attığı çocuk 3. bölümde Selim'in arkadaşı rolünde oynamıştı. 21 bölümde ne değişti de bu hale geldiler? Figürasyon sektörü iki elin parmağını geçmeyecek kişiden oluşuyor galiba. Hangi diziyi açsak aynı insanlar, biraz daha dikkat.


Tablo niyetine koyalım bunu da buraya bakmalık.

Şebnem'in blogger olmak için doğduğunu da fark edip site açma fikri çok hoştu. Bu fikrin Selim'den çıkması daha bir güzeldi. Kavganın dışında bir şeyler paylaştıklarını da görmüş olduk ama bu tabii ki bize yetmedi.


Tam jeton düştü ama iş işten geçti..

Özgür, Özgür, Özgür... Âlmillâ için en iyisini düşündün ama verdiğin karar en iyisi değildi. Bölüm boyunca benim favori çiftimin ayrı olmasına mı, yoksa sana mı üzüleyim bilemedim. Sevdiği insanın mutluluğu için kendi mutluluğundan vazgeçmen çok güzel bir davranıştı ama yalan söylemekten suçlu bir inan olarak dürüstlüğü seçmeyerek büyük bir hata yaptın. İlişkiniz yeni ayına oturup, kız daha sana yeni güvenmişken ilk durakta inmen hoş olmadı. Yanlış durakta indiğini geçte olsa far ettin ama bakalım geri yakalayabilecek misin?

Hemşirenin isminin Seda olduğunu bu bölüm fark ettim onu da yazmadan geçmeyeyim. Çok sevdiğim oyuncu ve karakterin ağzından ismimi duymak çok hoştu. Kimin aklına geldiyse çok teşekkürler.Bölümde kahkaha atmama sebep olan şu videoyu koymazsam olmadı. Tamam, ŞebSel seviyorum ama bunlar çok başka. Benim Dream Couple'ım onlar. Ayrıyken bölüm çok tatsızdı, şu sahne olmasa gülümsemedim diyebilirdim bile.

Yazıdan da anlaşılacağı gibi geride bıraktığımız Kaçak Gelinler bölümlerine bakarak biraz durgun bir bölümdü. Ya da ben biraz hasta olduğumdan dolayı bana öyle geldi bilemiyorum. Fragmandan anlaşılacağı üzere haftaya bu bölümü telafi edecekler. O zamana tekrar görüşmek üzere. Bölümde emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Kitapkurdu


*İbrahim Tatlıses-Allah'ım neydi günahım?


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER