Show Tv yaz projelerini açıkladı!

Şervan ile Berkcan
 
Show TV’de Temmuz ayında ekrana gelecek “Şervan ile Berkcan”, doğumdan sonra karışan iki çocuğun ve ailelerinin etrafında gelişen olayları konu alan bir absürd komedi. Bir tarafta, büyük bir konakta gelenek görenekleriyle Mardin’de yaşayan zengin bir aile ile diğer tarafta, İstanbul’da sanatla uğraşan eğitimli ve şehir kültüründe yetişmiş bir ailenin kesişen komik hikayesini anlatıyor “Şervan ile Berkcan”.
 
Konusu: Hikaye, opera sanatçısı olan Tülay’ın Mardin’e konser için gelmesiyle başlıyor. Tülay, operasını söylemek üzere sahneye çıktığında doğum sancıları başlar ve apar topar hastaneye götürülür. Aynı saatlerde Mardinli ailede Merdan Ağa’nın eşi Cennet’in doğum sancısı başlamış ve Tülay’ın bulunduğu hastaneye götürülmüştür. Onlar için bu çocuk çok önemlidir. Çünkü, 8 kız çocuğundan sonra erkek çocuk beklemektedirler. Bütün konak bundan dolayı son derece heyecanlıdır. Doğumlar gerçekleşir ve her iki ailenin de oğlu olur fakat, hemşirenin dalgınlığıyla bebekler yanlış ailelere verilir. Bebekler hastanede karışmıştır. Yıllar geçer ve çocuklar gerçek ailelerinin karakteristik özelliklerini gösterirler. Fakat hiç kimse bunun nedenini anlayamaz.

Mardinli ailenin oğlu İstanbul’da çok iyi şartlarda yetişse de, tip olarak hiçbir benzerlik göstermemektedir. Ayrıca, sanata karşı hiç bir ilgisinin yeteneğinin olmayışı,  aksine son derece yaramaz bir çocuk oluşu dikkat çekmektedir. İstanbullu ailenin oğlu ise Mardin’de naif yapısı, sanata olan ilgisiyle aileden çok farklı bir çocuktur. Hem tip olarak hem de çocuğun sanat eğilimleri, ailenin gelenek ve göreneklerinin dışındadır. Her iki ailede çocuklarının bu farklılıklarına anlam verememektedir. Bebeklerin karışmasından yıllar sonra tekrar Mardin’e bir iş dolayısıyla giden İstanbullu aile, Mardinli aileye misafir olunca olaylar karışacak, asıl hikaye de bundan sonra başlayacaktır.

Dizinin oyuncu seçmeleri halen devam etmekte ve çekimleri, Aksaray ilinde gerçekleştirilecek.
 
 
Yapım: Limon Yapım
Senaryo: Gülbike Sonay Üte, Fulya Emek Tanrıkulu, Fatih Solmaz, Özlem Lale
 
 

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER