Bambaşka dünyaları evinize sığdırabileceğiniz yerli dizi önerileri - 2. Bölüm

Bambaşka dünyaları evinize sığdırabileceğiniz yerli dizi önerileri - 2. Bölüm
Merhaba, haftalaaar haftalaaar sonra nihayet listemizin ikinci bölümüyle sizlerleyiz. İlk bölüm çok güzel tepkiler aldı, öncelikle geri dönüşleriniz için çok teşekkür ederim. Kalan bölümleri sizlerle daha erken paylaşmayı düşünüyordum fakat bir türlü kendimde bilgisayar başına geçme motivasyonunu bulamadım. Hepimizin kafaları yoğun, yarına dair endişelerimiz var ama nihayetinde bir şekilde psikolojilerimizi ayakta tutmak zorundayız değil mi? Hayat devam ediyor ve edecek. Sizlere bu anlamda yardımcı olmak amaçlı bu bölümümüzde biri hariç komedi ağırlıklı işler var. O dram ağırlıklı dizimizde de yer yer yüz gülümseten kısımlar eksiği kapatıyor. 

Hazırsanız başlayalım.

MERHAMET

                                                                               
Yönetmen: Çağatay Tosun
Senarist: Mahinur Ergun

İkinci bölümdeki ilk maddemiz IMDB puanı da yüksek bir iş ve aldığı puanı da fazlasıyla hak ediyor. Hande Altaylı’nın “Kahperengi” romanından uyarlanan dizide İbrahim Çelikkol, Özgü Namal, Burçin Terzioğlu, Mustafa Üstündağ ve Yasemin Allen gibi iyi tanıdığımız ve sevdiğimiz isimler yer alıyordu. Böyle bir kadroyla geçmiş-gelecek bağı şahane kurulmuş bir hikâyeyi yan yana getirin. Efsane bir kombo... Dizinin konusunu kısaca özetlemek gerekirse genç bir kızın var gücüyle çalışarak kendi kaderini kendi yazma ve okların yönünü değiştirme mücadelesini konu alır hikâye. Hayatın onun için seçtiği şartları kabullenmeyi reddeden Narin’in gücü sadece tek bir şeyi değiştirmeye yetmez: Kalbinin atmayı seçtiği kişiyi. Peki, hayat bir oyun oynar da geride bırakamadığı tek şeyi yıllar sonra en yakın arkadaşının kız kardeşinin nişanlısı olarak onunla tekrar tanıştırırsa neler olur? Sevgi geçmişin yaralarını sarmaya yetecek midir? İbrahim Çelikkol’un en sevdiğim işidir. Yakın zamanda İstanbullu Gelin’de İpek olarak izlediğimiz Dilara Aksüyek’in de tanınmasını sağlayan iş olmuştur. Hem aile hem aşk hem de arkadaşlık ilişkilerini bulabileceğiniz bir drama, size iyi gelecek.

ULAN İSTANBUL

                                                                 
Yönetmen: Murat Onbul
Senarist: Uğraş Güneş

“Ulan İstanbul, sen mi büyük ben mi büyük?..”                             
Diziyi düzenli takip edip de şu jeneriğe bayılmayan yoktur sanıyorum. Cidden şu ân birkaç cümleyle nasıl anlatabilirim diye beni düşündüren bir diziydi Ulan İstanbul. Hani şu her detayının özenli olduğunu hissettiğiniz, nasıl orijinal bir iş dediğiniz, bin kere izleseniz yine bıkmayacağınız dizilerden. Türkiye’de kaliteli komedi yapmak, bir de bunu milyonlara izletebilmek cidden zor iş. Uğraş Güneş’in kıvrak kalemiyle bu zorluğun üstesinden gelen dizide Erkan Kolçak Köstendil ve Şebnem Bozoklu’nun düetleri oldukça meşhurdur. Şahsen hâlâ arada açıp açıp izliyorum. İyi niyetli bir hırsızlık çetesinin komik hikâyelerinin konu alındığı dizi aynı zamanda ilk ücretli dijital gösterim denemesi yapan dizimizdir. Bölüm başı ücretlendirme sistemleri tutmamış olsa da ilk adımı atacak cesareti göstermiş olmaları takdiri hak ediyor.

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER