Muhteşem İkili: İkili muhteşem, ya hikâye?

Yine de, elbette, yalnızca İbrahim Çelikkol için izlemiyorum diziyi. Tüm ana karakterleri seviyor ve izlenilesi buluyorum. Dizi başlamadan önce bu civcivli kadroda, önceki rollerinden dolayı durgun, sıkıcı ve uyumsuz kalacaklarını düşündüğüm Özge Gürel ve Kerem Bürsin'i bile sevdiğimi söylemeliyim öncelikle. MKC aklımdaki tüm tereddütleri sildi, Nilüfer'de o "Ateş kız"ı henüz yüzde yüz göremedim ama bunun ipuçlarını buldum, dahası için sabredebilirim. Ayrıca tüm hikâyenin sıkıntılarına ve benim huysuzluğuna rağmen dizinin yarattığı ortamı, o atmosfer içinde olmayı, orada gibi hissetmeyi seviyorum. Öyle ki ara sıra rüyalarımda da tecrübe ediyorum orada olma hissini...^^
 
Karakterler arasındaki kişisel favorim Senior Barca. Her bölüm, Feridun Amca'nın Fener'deki evine düzenli olarak uğruyor, ona içimi döküyor, derdimi onunla paylaşıyor ve derman bulamasam da hafiflemiş ve meseleye başka bir yönünden bakmayı öğrenmiş olarak ayrılıyorum yanından. Hissettiğim tam olarak bu. Elini Barca'nın ve hikâyenin üzerinden çekmiyor oluşu hepimiz için büyük şans. Bu rolü Engin Şenkan'ın oynuyor olması da öyle.
 
Sonra Mert Barca geliyor ve bunun sebebi karakteri İbrahim Çelikkol'un canlandırması değil. Ana karakterler içinde hem en iyi tanıdığım hem de en sahici bulduğum kişi o. Tanıdık bir hikâyesi var, bu nedenle anlamakta zorlanmıyorum onu ve çözülüşüne adım adım tanık olmayı bekliyorum umutla. Barca'nın umursamazlığını, hayatla dalga geçişini ama ciddi olması gerektiğinde de zırvalamayışını, merhametini, adalet duygusunu ve sevmekten korksa da kendini geri çekmeyişini sevdim. Umarım onu daha yakından tanıyacak vaktimiz olur.
 
Elbette üçüncü sırada MKC Junior var. En az babası kadar takıntılı ve dik başlı ama onun gibi sabit fikirli ve saplantılı değil. Üstelik Kaan'ın hikâyede çeşni değil de itici güç olmak gibi bir özelliği de var. Bazen babasıyla bir olup annesine oyun yapıyor, bazen ikisine birden atarlanıp soluğu Feridun dedesinin yanında alıyor, bazen Barca ile kanka oluyor ve her durumda hem akıllı hem de sevimli bir velet olmanın nimetlerinden faydalanırken ekran başındaki bizleri de hikâyenin geleceği adına umutlandırıyor. Özellikle Feridun dedesiyle bir araya geldiklerinde ortam o kadar keyifli oluyor ki Senior Barca ve MKC Junior'a spin-off yapılsa tadından yenmez, öyle seviyorum!
 
İzlerken, zaman zaman, aşk kırıntılarıyla doymaya çalıştığımı hissetsem de dizinin en güzel yanının bir değil birkaç tane muhteşem ikiliye sahip olması olduğunu düşünmeden de edemiyorum. En küçüğünden en büyüğüne yan yana geldiğinde gerçekten muhteşem sahnelere imza atan çok sayıda ikili var!
 
Henüz yorulmayanlar ve vakti olanlarla bu ikililere bir göz atalım istiyorum şimdi, ilerleyen sayfalarda...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER