Sarmaşık'a itirazım var

Sarmaşık'a itirazım var
Ufak Tefek Cinayetler’i ilk bölümünden beri çok severek izliyorum ama bu sefer bir maruzatım var. Dizilerde aşırı gerçekçilik arayarak seyir zevkimi azaltan biri değilimdir genelde ama son birkaç bölümdür olan bitene bakınca bilim kurgu izlediğimizi düşünmeye başladım artık.

Hemen son bölümden başlamak isterim diyeceklerime. Pelin’in Merve’nin evini almasının ertesi günü oraya yerleşmesinin saçmalığını atlatamamıştık ki Serhan’ın özgürlüğüne kavuşmasıyla Merve’nin aynı gün eve dönmesinin saçmalığı ile yüzleşmek zorunda kaldık. Pelin Merve’nin eşyalarıyla mı oturmuştu, o kadar takıntılı bir kadın Merve’nin eskileri ile parti vermeyi nasıl yedirdi kendine? Peki ya Merve? ‘Evi aldık Serhan’ dedi ve konu kapandı. Kızı Mila’nın odasındaki oyuncak M harfinin bile yeri değişmemiş, evde temizlik yapılsa bile olabilecek en ufak bir değişiklik bile yok. Merve evine dönmek için bir bölüm bekleseydi en azından, ‘O sırada taşındıysa demek’ derdik.

Yine bu bölümde Pelin’in şantaja boyun eğmesindeki o tuhaf anlamsızlık nasıl açıklanabilir? Öğretmenle gerçekten bir şeyler yaşamış olsa anlayacağım ama aralarında hiçbir şey olmadığı halde bu kadar panik olması, üstüne gidip Merve’den yardım istemesi?


Biraz çabuk gelmedin mi tatlım? 

Serhan paralarını kaybedince ‘Annemlerin Nişantaşı’ndaki eve taşındım’ diyen Merve’nin, Nişantaşı’nın göbeğindeki evden ağaçların arasındaki Sarmaşık’a beş dakikada gelmesine ne demeli? Taylan’ın marketten un almaya gittiği sürede Merve tüm o yolu katetmişti bile. Tamam biliyorum hayali bir yerden bahsediyoruz ama yine de marketten un alınan süre ile Nişantaşı’ndan gelinmeyecek bir yer olduğunu kıvrım kıvrım yollarından biliyoruz.  

Edip’in Sarmaşık’taki kulübü işletmeye başlamasının aniliği ve mantıksızlığı? Koskoca sitedeki son derece işlek, site erkeklerinin sürekli takıldığı mekana gelip ‘Ben burayı işletmek istiyorum’ der demez el sıkışmaları, kaydırağın nereye konulacağı bile günlerce konuşulurken bu konunun yönetimde hiç konuşulmaması, Edip’in elinde bezle gezerek meşgul bir işletmeci olduğuna hemen ikna olmamızın beklenmesi?

Bir önceki bölümde Oya ve Serhan’ın hapishane sahnelerinin aşırı saçmalığı vardı bir de çok can sıkanlardan. Sosyal medyada da çok konuşuldu, tekrar etmek istemiyorum ama Oya’nın hapishaneye o kadar rahat girip çıkmasının akıl almazlığı bir yana, Serhan panik atak geçirdiğinde ‘Buraya bir kart bırakmıştı’ deyip jinekolog arayan kurum doktoruna buradan tebriklerimizi iletmek istiyoruz.

Elbette bunların hiçbiri problem değil, güzel akıp giden bir dizi izliyoruz nihayetinde ama bu kadar üst üste gelmeleri izleyiciye ayıp ediliyormuş hissi veriyor biraz. Düzelmesini umar, iyi seyirler dilerim. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER