Çukur: Şarkılar seni söyler...

Çukur: Şarkılar seni söyler...
Çukur'un geçtiğimiz 10 bölümünde 30'dan fazla eser yer aldı. Rap, rock, anadolu rock, pop, türkü gibi bir çok türe yer veren yapım, kendisi için yazılan şarkılara da sahip. Durum böyle olunca, şarkılar Çukur'u söylüyor, dillerde name adı. 

Eski eserlerin yeniden hatırlanması ve yad edilmesinin güzelliğinin yanı sıra, güncel şarkılar da sahnenin derinliğini arttıracak şekilde kullanılıyor. Bazı şarkılar yeniden seslendirilen versiyonları ile çalınırken, bazılarını ise oyuncular seslendiriyor. Yamaç rolüyle karşımıza çıkan Aras Bulut İynemli'nin sesinin de oyunculuğu kadar iyi olduğu bilinen bir gerçek. Selim karakterine can veren Öner Erkan da saz çalıp türkü söyleyerek diziye güzellik katıyor. Mustafa Üstündağ ise Kahraman olarak türkü seslendirdiğinde izleyicileri derinden etkiledi. 

Çukur başarısı, konusu, senaryosu, oyuncu kadrosu ve diğer her şeyiyle yeterince övgü alan bir yapım. Bir övgüyü de dizinin içinde yer verilen müzikal eserler nedeniyle hak ediyor. 

Şarkıların sahnelerin vuruculuğunu arttırdığı bir gerçek, bir de hafızada kalıcılığı artırıyor. Durum böyle olunca ne çalan şarkı ne de çalınan sahne akıldan çıkıyor. 

Çukur'un içinde yer alan yerli, yabancı her türdeki şarkıları hep birlikte hatırlayalım...

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER