Grey's Anatomy'de sezon finaline bir kala...

Grey's Anatomy'de sezon finaline bir kala...
Grey’s Anatomy’de 13.sezon finaline sayılı günler kaldı. Dizinin 14.sezon onayını aldığını bilmek içimizi rahatlatıyor elbette, yine de 13.sezonun 23.bölümünde öyle bir yere geldik ki, ne olacağını görmeden bitmezse memnun olurum, şimdiden teşekkürler Shonda.

Grey’s Anatomy öyle bir dizi ki, 13 sezon boyunca izlemediğimiz kaza, katil, hastaneyi rehin alan saldırgan kalmadı ve buna rağmen her bölüm hala heyecanla izlenebiliyor. Çok sevdiğimiz karakterler gitti, ilk ekipten neredeyse kimse kalmadı ve her geleni bir şekilde benimsedik. Sevdik, nefret ettik, kızdık ama hiçbirine kayıtsız kalamadık. Bir Grey’s Anatomy karakteri de yoktur ki ‘O ne alakaydı ya, neden geldi neden gitti?’ diye soralım arkasından. Yaklaşık beş bölümde bir benzer bir olay oluyor aslında ve yine de daha fazlasını izlemek için aşırı gönüllüyüz. Dizinin şahane sürdürülebilirliğinin sırrını bilmiyorum ama eğer bir yerli dizi olsaydım bunu çok kıskanırdım.

13.sezon herkes açısından önemli dönüm noktalarını beraberinde getiren bir sezon oldu. Daimi Şef Webber’ın hastanedeki tahtının sallanayazmasını, ona hayatı boyunca büyük hayranlık besleyen Bailey’nin kendini bulmasını izledik.  April ve Jackson’ın bir kaybedip bir buldukları ilişkilerinin bebek eklenince nasıl olduğuna, babaanneliğini cadaloz Catherine’e bile iyi geldiğine şahit olduk. Jackson’ın tüm Avery mirasını bırakıp giden babasını tanıdık, tanımaz olaydık diye düşündük. Dizideki en kızdığım karakterlerden biri olan Amelia’nın Owen’la evliliğini nasıl parçalara ayırdığını gördük. 

Meredith Derek’in gidişinden beri olan en büyük sınavlarından birini verdi ve başka bir adama âşık oldu. Bu adamın, yakın dostu Owen Hunt’ın en büyük düşmanı olmasının yanı sıra kız kardeşi Maggie’nin de hoşlandığı adam olması Meredith’i bir miktar yorduysa da neler görmüş bir kadından bahsediyoruz, hiçbir şeye pabuç bırakmadı. Tam Nathan’ı çocuklarıyla da tanıştırmaya karar verdi ve yeniden bir nebze huzuru yakalayacak diye sevindik ki, yıllardan sonra Owen’ın kız kardeşi, Nathan’ın eski sevgilisi, herkesin öldü sandığı Megan çıktı ortaya. Bakalım sezon finalinde ne olacak?


Seni üzen karşısında beni bulur 

Bebeğim Alex Karev’e ayrı bir kısım ayırmak istiyorum elbette. Çok zorlu bir sezon geçirdi, hapse girmenin eşiklerinden döndü, her ilişkisinin mahvolduğuna ve bunun sebebinin de kendisi olduğuna bir kere daha inandı. Bu sezon da en çok Jo'ya kızdım onun sayesinde. Ama aynı zamanda Meredith’le dostluğunu kuvvetlendirdi, onu ilk tanıdığımızda aklımızın ucundan bile geçmeyecek kadar güvenilir bir adama dönüştüğünü gösterdi bize her fırsatta. İzlemeye doyamadıklarımızın başında geldi yine, ne mutlu bize.

Nice sezonlar ve iyi seyirler dilerim.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER