Kiralık Aşk: Defne’nin Ömer’i

Kiralık Aşk: Defne’nin Ömer’i
Defne’m diye her seslendiğimde aslında Defne’nin Ömer’iyim demek istiyorum
Defne’nin Ömer’i… Kulağa Ömer’in Defne’si kadar şiirsel gelmese de aslında çok önemli ve hikayenin geldiği noktada belki de çok daha sık duyacağımız bir tanımlama.

Defne ve Ömer ile ilgili ilk defa yazıyorum madem en baştan başlamadan olmaz…

2015 yazında Kiralık Aşk’ın enerjik, renkli, canlı çağrısı ile ilk bölümde ekran karşısında bulmuştum kendimi. Açılışlar, başlangıçlar önemlidir. Kendini mucizeyi gerçekten yaşamış biri olarak bize tanıtan Defne’nin umutlu sesiyle başlayan ilk bölüm Defne ve Ömer’in kırmızı kapı önünde karşı karşıya kalışları ile son bulmuştu.


Daha kaç kez böyle yakın, böyle uzak olacağız…

İlk bölümün ardından haftanın belki de en yorgun gününün sonunda tekrar tekrar ekran karşısında bulmaya başladım kendimi. Hikayenin en başından itibaren Meriç Acemi öyle ince ince işledi ilişkileri ve küçücük ayrıntıları öyle güzel yerleştirdi ki akışa... Defne’nin çocuksu karakterinin peşine takılıp geçiverdi bölümler...     
  
Şimdi diyeceksiniz 55 bölüm olmuş nereden çıktı bu kadar baştan başlamak. Kendi Kiralık Aşk izleme hikayemi de bu yazıya katmak istedim çünkü her birimiz Defne - Ömer hikayesine kendi hikayemizin içerisinden bakıyoruz. Bu yüzden de tek bir hikaye ama birden çok yorum var.

 
Bir anda değişir dünyanın rengi bazen… 

1 sezon boyunca Ömer’in bilmediği ama bizlerin gözleri önünde saklanan sır düğünde Defne’nin dudaklarından döküldü ve bizler için 3 ay, Defne ve Ömer içinse 1 yıl girdi araya.

53. bölümde bu defa Ömer ve herkesin bildiğini bizler bilmiyorduk… Ömer gitmişti ama nasıl? Yeni sezonda da bizi hayat üzerine konuşan Defne karşıladı... Hem bildiğimiz Defne gibi hem değil gibi… (Bildiğimiz Defne hakkında ayrıntılı bilgi için bakınız Ece Tabakoğlu’nun yazısı.)

Ve diğer tarafta ise giden Ömer… Sır ortaya çıktığında gitmesi beklenen ama gitmesi ile Defne’yi ve herkesi yıkan Ömer... Belki de en çok kendisi yıkılan Ömer… Tüm olan bitenin içinde en çok da artık Defne’nin niyetinden şüphe etmeyeceği için mutlu olduğum Ömer… İstanbul’a gelişiyle bile Defne’yi sarsan Ömer… Üzerinde Öİ yazan bir kalemle Defne’nin aklına ilk gelen ama bir türlü yüksek sesle adını söyleyemediği Ömer... Aradığı ikinci şansı bir tahta masaya çizdiği ayakkabı tasarımı ile anlatan Ömer…

Kiralık Aşk, Defne ve Ömer’in hikayesi… Defne’nin mucizesinin hikayesi… ‘Aşk’ın hikayesi… Ve bence her öykü biraz da büyüme hikayesi… Bu hikaye sadece Defne ve Ömer’in büyüme hikayesi de değil ama hikayenin tek büyümeyeni Neriman İplikçi. Bunu da Pamir’i öyküye katışı ile kanıtlamış oldu.  

Kiralık Aşk’a Neriman İplikçi eliyle giren Pamir Marden… (Yazının bu noktasında uzun bir es verdiğimi de itiraf etmezsem olmaz.) Pamir’in Neriman’la, Defne’yle, Sinan’la ve Ömer’le konuşmalarını düşündüğümde ilk aklıma gelen; Pamir’in doğru soruları sorduğu ama cevapları pek de önemsemediği...


Yazı devam ediyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER