Hep genç hep güzel: Pelin Karahan

Hep genç hep güzel: Pelin Karahan
Bir kadının en önemli makyajı gülümsemesidir, sözünü doğrulayacak olsam ilk hedefim Pelin Karahan olurdu.  Birçoklarının aksine günlük hayatında ağır makyajı tercih etmiyor. Etkileyici mavi gözleri ve canlı gülüşüyle ve bugünlerde Yeter dizisi ile biliyoruz onu.

Hadi gelin biraz daha yakından tanıyalım!

6 Ekim 1984’te Ankara’da doğmuş. Anneannesi ve teyzeleri ile birlikte büyüdüğü için tek çocukluğun yalnızlığını hiç hissetmemiş. Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmuş. İş hayatına erken atılmış ama oyunculuk hedefi yokmuş, bu konu üzerine eğitim almamış. İlk reklam filmini Çağan Irmak’ın yönetmenliğinde çekmiş. Kavak Yelleri teklifi hayatında çok şeyi değiştirmiş.

2014 Haziran’da eşi Bedri Günay ile evlenmiş, tam adı Vildan Pelin Karahan Güntay. Ali Demir adında 2 yaşında bir oğlu var. Geçtiğimiz günlerde ise ikinci bebeklerinin haberini aldığımız Pelin Karahan Ali Demir ile bir reklam filminde oynamış. Onun kendisini rahat hissetmesi için reklam filmi kendi evlerinin mutfağında çekilmiş ve Ali Demir’in performansından çok memnun kalmış.
Yağlı boya tablolarla uğraşıyormuş, resimleri için bir sergi açmayı çok istiyormuş. Pasta yapmaktan büyük keyif alıyormuş, bir pasta dükkanı açma hedefi varmış.

Dağhan Külegeç, İbrahim Kendirci ve Aslı Enver'le başrollerini paylaştığı Kavak Yelleri dizisinde canlandırdığı Aslı karakteri ile büyük beğeni toplamıştı. Ekranlarda sıkça göremediğimiz isimlerden ancak seçtiği işlerdeki başarısı yadsınamaz. Muhteşem Yüzyıl’da canlandırdığı Mihrimah karakteri ile 2015 BİAF (Beyrut Uluslararası Ödül Töreni) ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı. Şu anda ATV’de yayınlanan Yurdaer Okur ile başrollerini paylaştığı yeter dizisinde eşinden psikolojik şiddet gören Aylin Harmanlı karakterini canlandırıyor.

Güzel oyuncuya sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaşam diliyoruz ^^


Birlikte Aylin Harmanlı'nın beş sahnesine göz atalım mı?


Yazı devam ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER